Інформаційні технології в бібліотеках


Ірина Зінькова

На прикладі проекту «Історична спадщина України – світовий доступ в електронному форматі», реалізованого спільно з Національною історичною бібліотекою України, Ірина Зінькова представила етапи реалізації подібного проекту: переведення паперового бібліо­течного каталогу в електронний шляхом створення імідж-каталогу (що є передумовою створення електронної бібліотеки). Використовуючи набутий досвід, виступаюча ознайомила з раціональними підходами щодо інтенсифікації процесу створення імідж- та електронного каталогів.


Під час зустрічі

Мова також йшла про переваги та взаємодію бібліотек при створенні спільного каталогу ЦБС, а в перспективі і національного корпора­тивного каталогу. Керівник проектів компанії розглянула й інші актуальні питання, зокрема, як вирішити проблему одночасного забезпечення збереженості цінних фондів та задовольнити потреби користувачів; як підвищити відвідуваність корпоративного сайта та організувати роботу зі ЗМІ тощо. Свій виступ представник компанії підкріплювала демонстрацією слайд-шоу.

Ірина Зінькова також ознайомила учасників зустрічі з різновидами копіювальної техніки та технологічними процесами, пов’язаними з оцифру­ванням фондів, збереження електронного еквіваленту, торкнулася правових питань та ін.

Виступаюча відповіла на запитання присутніх, які здебільшого стосувалися практичної реалізації даного проекту для бюджетних організацій.


Серед слухачів бібліотекарі ОННБ
та співробітники міських бібліотек Одеси 

Створено: 02.03.2012
Переглядів: 2114
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.