Презентація нових творів прозаїка, літературознавця, члена Національної спілки письменників України Василя Бондаря

8 червня в рамках XXIV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулася презентація двох книг Василя Бондаря – майстра української художньої прози, заслуженого журналіста України, багаторічного очільника Кропивницької обласної організації Національної спілки письменників України, лауреата численних обласних і всеукраїнських премій, громадського діяча.

foto-1.jpg

На творчу зустріч завітали колеги та друзі автора: Олекса Різників – відомий український письменник, просвітянин і громадський діяч; Дмитро Шупта – поет, перекладач і публіцист;  поет Віталій Бошков, письменниця та педагог Любов Ісаєнко. Вони згадували роки молодості, коли так важко було зберегти свою національну ідентичність, спільну працю та здобутки. Побратими давали високу оцінку творам Василя Васильовича, читали вірші.

Гостями презентації стали студенти-журналісти Міжнародного гуманітарного університету, які прийшли поспілкуватися з метрами українського слова. Сподіваємося, що їх натхненні слова, настанови й поради з власного досвіду закарбуються у пам’яті майбутніх журналістів. Письменник подарував Одеській національній науковій бібліотеці презентовані книги, отже наші читачі завжди можуть ознайомитися з ними. 

Перша збірка – «Блекаут» (Київ, 2024), включає оповідання, написані протягом останніх десяти років. Метафора назви книги – «запаморочення свідомості» – розшифровується та деталізується конкретними історичними подіями (німецька окупація Другої світової війни, героїчна доля вояка УПА, захист національного прапора в пору відновлення державної незалежності, столичний палаючий Майдан) та характерами окремих сучасників.

foto-2.jpg

Друга книга – «Пекельні гонитви» (Київ, 2024) – це художній літопис національного визволення українського народу. В одній книзі письменник зібрав чотири повісті: «Повний кавалер», «Гонитва», «Волинка» та «Це ми, отАмани», а також деякі листи його друга, письменника, есеїста, кіносценариста Олександра Сизоненка. Усі чотири твори – про наше болюче минуле, про голодні, страшні, бузувірські роки розкуркулення, колективізації, післявоєння.

Всі твори Василя Бондаря пронизані душевністю, правдивістю та патріотизмом. Його творчість присвячена відтворенню історичної правди, правди про Україну і українців, дослідженню її «білих плям», протистоянню тотальній брехні. Здобути істину, докопатися до істини, твердо виборювати істину – це те, що автор робить протягом життя.

Василь Бондар подарував видання, яке об’єднує два твори про трагічну долю Івана Микитенка, класика української літератури: «Я була щаслива з тобою…» – спогади дружини письменника Зінаїди Краян (Микитенко), і «Трагедія ідеалів: 1897-1937-1997», написаний його сином Олегом Микитенком.

Колектив ОННБ вітає Василя Васильовича з виходом у світ ще двох його книжок та перемогою у номінації «Українська художня проза» – за книгу «Блекаут», зичить здоров’я, козацького завзяття, творчої снаги та довголіття і сподівається, що він і його дружина Світлана Орел (відома журналістка) стануть частими гостями Одеської національної наукової бібліотеки.

foto-3.jpg

Створено: 12.06.2024
Оновлено: 13.06.2024
Переглядів: 800
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.