Мирослав Дочинець: «У мене немає персонажів і героїв, мої книги — це мій світ»

7 черв­ня 2024 ро­ку на довгоочікувану зустріч із Ми­ро­славом До­чи­нцем завітали здебільшого давні прихильники творчості автора, книги якого стали народними бестселерами.

4-1.jpeg 5.jpg

Вдячні читачі Мирослава Дочинця, який по праву отримав зван­ня «Зо­ло­тий пись­мен­ник Ук­ра­ї­ни», з’їхалися з різних куточків Одещини на «Інтелект-форум 2024» надихнутися бесідою з улюбленим автором. Колеги по цеху -  письменники -  теж були присутні на зустрічі та уважно слухали творчі одкровення автора популярних творів, перекладених на 14 мов світу.

«Все життя я шукаю енергію слова, я шукаю таємницю слова, Дух слова. Шукаю, припасовую ці слова, щоб вони заіскрилися, відкрили серце. Слово – це великий дарунок нам Згори. І Воно дає нам рецепти і розраду, особливо в такий непростий наш час дає нам красу і насолоду, цікавість, відкриває нові і нові світи».

Як і його духовний вчитель Григорій Сковорода, який казав, що він «любомудр», шукач «душі свого дому», Мирослав Дочинець не вважає себе філософом і акцентує: «Книжка для мене – не просто слова, не просто речення. Це є якісь світи, це «пошук душі свого дому»…

Свою творчу зустріч в Одеській національній науковій бібліотеці письменник почав з діалогу. Він запитав присутніх, чи читали вони книги його авторства і – що відгукнулося в душі під час їх прочитання: «Ви читали мої твори? Так? А я вже давно їх не читав, то розкажіть, що вам запам’яталося, відгукнулося в душі». Читачі ділилися власними враженнями від прочитаного, дякували за підтримку життєвих орієнтирів і віру в себе, яку дарують книжки письменника, а деякі – власним містичним досвідом, приміром: «Відкриваєш книгу Дочинця навмання - а там відповідь на своє питання, яке мучило давно».

6-1.jpg 7.jpeg

Вислухавши кожного, автор розповів читачам про своє світосприйняття і, уникаючи спойлерів, відповів на запитання щодо своїх нових видань. Присутні цікавилися у Мирослава Дочинця екранізацією його книг «Вічник. Сповідь на перевалі духу» і «Світован. Штудії під небесним шатром». Автор повідомив, що не писав сценарію до майбутніх стрічок і не планував зніматися у кіно. Один із кінофільмів знімається за кордоном і вже у лютому 2025 року має бути представленим на Берлінському міжнародному кінофестивалі (Берлінале), що вважається одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. 

Усі прихильники відомого на весь світ письменника з Мукачева протягом проведення Всеукраїнської виставки «Українська книга на Одещині -2024» мали змогу отримати автографи з побажаннями-сентенціями автора. 

2.jpg 3.jpg 1.jpg

Створено: 14.06.2024
Оновлено: 21.06.2024
Переглядів: 793
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.