Народознавча зустріч «Із джерела народної скарб­ниці: свято сонцевороту»


18 червня в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) о 12.00 відбулася народознавча зустріч «Із джерела народної скарбниці: свято сонцевороту» до дня літнього сонцестояння.

Під час зустрічі гості дізналися багато цікавого про народні звичаї, обряди й традиції народів України та інших країн світу.

Всі народні свята мають глибоке культурне та духовне значення, відображають віру в природні цикли та залежність людей від них.

Сонцеворот (або сонцестояння) в Україні історично відігравав важливу роль у традиціях і звичаях, повя’заних з природними циклами. В році є два сонцестояння – літнє та зимове.

Літній сонцеворот – літне сонцестояння в Україні відбувається 21-24 червня. Сьогодні йшлося про найстаріше і найяскравіше народне свято, повя’зане з культом сонця та води. В цей час відбуваються обряди, які повинні очищати та відновлювати сили, сприяти рясному цвітінню та покращенню здоров’я. Вогняні обряди переплітаються зі звичаями захисту від злих сил. В Україні це свято має глибокі корені та відображає специфічний підхід до взаємодії людини з природою. Віру в магічну силу природи та бажання привабити талан і добробут у майбутньому.

Постійні гості наших заходів із цікавістю слухали про те. яким чином ці свята проходять в інших країнах світу. Швеція, Фінляндія, Велика Британія, Іспанія, Литва, Канада та інші країни мають багато спільного з нами у процесах святкування. Міфологія, лікарські трави. водні обряди, морські ритуали відіграють важливу роль у цьому дійстві. 

У день літнього сонцестояння відзначають свято Перуна у Східній Європі, цвітіння лаванди у Франції, медовий фестиваль у Польщі, Свято корів у Індії, фестиваль Синього Лотоса в Єгипті та багато інших святкових подій у світі, які відбуваються майже одночасно.

Ці різноманітні традиції та обряди в усіх країнах світу мають за мету підкреслити та урізноманітнити багатство культурних проявів у час літнього сонцестояння. Всі вони відображають глибоке розуміння природних циклів та бажання людей підтримувати зв'язок із природою через проведення святкових обрядів.

Наприкінці зустрічі відбулося жваве обговорення. Присутні задавали запитання, та розповідали про звичаї й обряди,  які пам’ятають у їхніх родинах і відроджують у регіонах, де вони народилися.

Створено: 19.06.2024
Переглядів: 748
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.