Презентація книжки Андрія Кокотюхи «Ва-банк у Харкові» (Львів, 2024) та творча зустріч з автором

foto-0.jpg

7 червня, під час XXIV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулася творча зустріч з відомим українським письменником, майстром детективного жанру, автором  низки романів, кіносценаріїв і телевізійних проєктів, журналістом, майстром детективного жанру Андрієм Кокотюхою та презентація його нового роману «Ва-банк у Харкові», який є ювілейним – (сотим !) у творчому доробку письменника.  

foto-1.jpg foto-1a.jpg

У вітальному слові Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України, подякувала пану Андрію за нинішню надзвичайно надихаючу зустріч та відзначила багаторічну  дружбу,  плідне партнерство та його небайдуже ставлення й підтримку багатьох бібліотечних проєктів.

foto-2.jpg 

Під час зустрічі Андрій Анатолійович коротко розповів про власні творчі плани і здобутки, зокрема, нові книжки, що заявилися  впродовж 2023-2024 рр. Також письменник зосередив увагу на своїх нових творах, в основу яких лягли реальні події перших місяців повномасштабного російського вторгнення  в Україну, – «Таймер війни. Довга комендантська година» та «Врятувати березень» (за яку цього року отримав престижну Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки).

foto-3.jpg foto-3a.jpg

У рамках зустрічі було презентовано нову книжку Андрія Кокотюхи «Ва-банк у Харкові» - пригодницький детективний роман, події якого розгортаються у Харкові та Одесі  у часи Першої світової війни, у 1916 році. Автор розповів про те, чому і як народилася сама ідея написання твору про зухвале пограбування банку (до речі, вперше в українській сучасній літературі!); розкрив деякі подробиці і «секрети» художньої інтерпретації реальних історичних подій, що лягли в основу роману; торкнувся загальної проблеми  детективного жанру в українській літературі.

foto-4.jpg foto-5.jpg

Друга частина зустрічі пройшла у форматі «інтерактивного мікрофону»: присутні  викладачі і студенти одеських вишів активно ставили письменнику різноманітні питання, адже  Андрій Кокотюха – надзвичайно цікава особистість, а його твори протягом багатьох років посідають одне з перших місць у читацькому списку молоді.

foto-6.jpg foto-6a.jpg

Андрій Кокотюха – яскравий представник сучасної української літератури. Його детективи є бестселерами, що вражають захоплюючими сюжетами та динамікою розвитку подій, а самого пана Андрія називають «батьком українського готичного детективу». За мотивами його романів знімаються художні фільми.

Андрій Кокотюха має безліч нагород, серед яких престижні премії: імені Лесі Українки, конкурсу «Коронація слова», «Золотий Бабай», «Найкращий історико-патріотичний твір», «Золотий письменник України», та багато інших, але найголовніше те, що його творчість визнана читачами.

foto-7.jpeg

У рамках заходу експонувалась книжкова виставка «Читання має бути модне як процес…»: з творчого доробку Андрія Кокотюхи», а також було представлено авторський блокбастер кінострічок, знятих за творами і сценаріями письменника.

foto-8.jpg

Створено: 14.06.2024
Оновлено: 19.06.2024
Переглядів: 760
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.