«Натхненна вірою думка творить майбутнє»: творча зустріч з Миколою Івановичем Сенченком

8 червня 2024 р.  під час XXIV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулася творча зустріч з Миколою Івановичем Сенченком,  відомим вченим у галузі книгознавства, знаним організатором бібліотечної справи, директором Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», доктором технічних наук, професором, академіком Міжнародної академії інформатизації при ООН, заслуженим діячем науки і техніки України, лауреатом премії імені Івана Франка, головним редактором наукового журналу «Вісник Книжкової палати», членом НСПУ та НСЖУ.

foto-1.jpg

Микола Іванович розповів про роботу Книжкової палати України імені Івана Федорова над новими проєктами; поділився власними планами щодо досліджень у галузі бібліотечної справи, цікавими розвідками, що стосуються глобальної соціальної політики, сучасного інформаційного простору і його впливу на світогляд і життя людини.

foto-2.jpg foto-2a.jpg

Під час творчої зустрічі науковець детально зупинився на своєму новому дослідженні «Ера домінування розуму», яка вийшла у 2024 році у київському видавництві «Ліра-К». У книзі, на основі наукових розробок та ідей  Володимира Івановича Вернадського, Тейяра де Шардена, Едварада Ле Руа та інших учених, розглядаються питання впливу світогляду окремої людини, її думок, прагнень і вчинків на формування загального ментального й матеріального світу та соціальний розвиток людства. За висновками М. І. Сенченка, «Сила думки – це специфічний універсальний інструмент...Світ навколо нас – це віддзеркалення наших думок і вчинків».

foto-3.jpg

М.І. Сенченко –  протягом багатьох років є головним редактором наукового журналу «Вісник Книжкової палати», у якому регулярно друкує власні статті з актуальних питань сьогодення.

Він є лауреатом літературної премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» – за книжку «Енциклопедія для видавця та журналіста» (2010 р.),  кавалером ордена «За заслуги» ІІІ (2009 р.) та ІІ (2021 р.) ступенів.

foto-4.jpg foto-4a.jpg

Наприкінці зустрічі відвідувачі ставили різноманітні питання Миколі Сенченку щодо впливу і ролі  сучасних джерел інформації, зокрема  книги, у розкритті інтелектуального і творчого потенціалу людини та у розбудові суспільства. Зацікавлення у присутніх також викликала книжкова виставка «Натхненна вірою думка творить майбутнє», де було представлено творчий доробок науковця.

foto-5.jpg foto-5-1.jpg
Створено: 17.06.2024
Переглядів: 685
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.