Тематичне засідання мовно-літературної вітальні «Дивослово» до Міжнародного дня рідної мови


Міжнародний день рідної мови — це свято, що відзначається щорічно 21 лютого. Його метою є підтримка, збереження та розвиток мови, яка є рідною для кожного народу, сприяння розумінню та повазі до культурного різноманіття та багатомовності. Відзначаючи цей день, люди вшановують свою мову, вивчають її історію, наголошують на важливості її для культурного розвитку людства.

21 лютого 2024 р. в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) відбулося засідання мовно-літературної вітальні «Дивослово», присвячене Міжнародному дню рідної мови.

Заняття пройшло під знаком трьох сентенцій, висловлених лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка:

Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку у них відбирають мову»;

Оксана Пахльовська: «Раби – це нація, яка не має слова, тому й не може захистить себе»;

Петро Скунць: «Мов поганих не буває в світі, є лише погані язики».

Слухачі ділилися своїми думками з приводу цих суджень іменитих українських письменників, наводили приклади зі свого власного життя, нашої історії і мови.

Викладач Тетяна Ананченко зачитала документ 1914 року «Записка о докладе губернатора фон Богговута Министру внутренних дел о мерах  против украинского народа», в якій конкретно йдеться про Україну-окраїну, настановлення брати на посади в школах і т.д. лише великоросів. Реакція слухачів літературно-мовної вітальні була дуже різкою на нещодавнє інтерв’ю глави ворожої держави, який дослівно повторив імперську позицію колишнього полтавського губернатора початку ХХ ст.

До уваги учасників заходу була представлена книжкова виставка «Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи. Переглядаючи видання, користувачі зазначали, що ці книжки допоможуть їм вдосконалити свої комунікативні навички як у письмі, так і у мовленні.

6.jpg

Заняття пройшло жваво, виникало багато запитань і обговорень. Особливо про те, що хоча рідна мова не є зброєю у військовому розумінні цього слова, але вона має значний вплив на культурну, соціальну та політичну сфери життя людини та суспільства.

Створено: 21.02.2024
Переглядів: 1179
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.