Добро притягує добро. Заохочувальні подарунки «Українського клубу Одеси» від його засновниці Наталі Чайчук - учасникам клубу «ДИВОСЛОВО»

24 травня 2023 року у камерній обстановці читального залу Одеської національної наукової бібліотеки на вулиці Академіка Філатова, 1, як завжди щосереди, відбувалося заняття у мовно-літературній вітальні «Дивослово». Коли присутні по черзі читали поему «Кавказ» Тараса Шевченка, що яскраво ілюструвало тему заняття «Пророчість поезії Кобзаря», на нього завітала Наталя Чайчук, громадський діяч, меценат та засновник  «Українського клубу Одеси».

Наталя Чайчук подякувала за активну життєву позицію присутнім. Вона підготувала приємний сюрприз: учасники клубу «ДИВОСЛОВО» отримали від неї заохочувальні подарунки.  

foto1.jpg foto4.jpg

foto5.jpg

Як зазначив один з присутніх журналістів, Наталя Чайчук першою на ефірах одеського телебачення почала розмовляти виключно українською мовою, коли це ще не було мейнстрімом. А будівля ГО «Український клуб Одеси» на вул. Катерининській, 77, з книгарнею-кав’ярнею на першому поверсі вже 12 років є справжнім українським домом для багатьох одеситів.

Заступник директора ОННБ з бібліотечної роботи Ольга Бєльницька у свою чергу подякувала добродійниці за відданість справі збереження української культури і звернула увагу клубівців на те, що Наталі Чайчук притаманний такий вид доброти, який поширюється на весь громадський простір Одещини. Зокрема, за її постійної меценатської підтримки було обладнано інноваційний літній читальний зал бібліотеки «Літера» та придбано чимало нових видань для книгозбірні. І взагалі, очільниця «Українського клубу Одеси» жодну ініціативу ОННБ не оминула своєю увагою.

foto-2.jpg foto6.jpg

Прикметно, що ініціатива мовно-літературної вітальні виникла саме у постійних відвідувачів читального залу ОННБ. Генеральний директор книгозбірні Ірина Бірюкова щиро підтримала цю ініціативу, і ось вже півтора місяця мовно-літературний клуб «ДИВОСЛОВО» працює у приміщенні бібліотеки на  Таїровському житловому масиві. Як сказала одна з відвідувачок бібліотеки на відкритті клубу у квітні, важливим аргументом вивчення та вдосконалення української мови стала російська військова агресія, яка змінила ставлення до російської мови багатьох мешканців Одеси, серед яких і чимало російськомовних переселенців, які втратили домівки через війну. І якщо раніше російська мова була переважно мовою спілкування для багатонаціонального міста Одеса, то сьогодні українська мова для одеситів та переселенців стає мовою єднання. І долучитися до цього руху ніколи не пізно.  

Нагадуємо: щосереди з 14:00 до 15:30 на вул. Акад. Філатова, 1 відкриває свої двері для всіх бажаючих підвищити рівень української мовно-літературна вітальня «Дивослово». Заняття клубу на благодійній основі веде мовознавець, письменниця та культуролог Тетяна Ананченко, яка може просто і цікаво розказати і про культурне життя Одеси, переплетіння долі геніїв минулих століть за часів російської імперії, і цікавинки з життя сучасних письменників, і про утиски української мови, і навчити правильно і милозвучно говорити українською. 

foto3.jpg foto7.jpg

Читайте, дивіться та слухайте також:

На відвідувачів одеського клубу «Дивослово» чекає приємний сюрприз // Одеське Життя. - 24.05.2023. 

«Дивослово» на мовній мапі Одеси  [про першу зустріч мовно-літературної вітальні «Дивослово»] // Обласне радіо. - 19.04.2023.

Відкриття мовно-літературної вітальні «Дивослово» // Вікна. Одеса. - 14.04.2023.

Мовний клуб в Одесі: перша зустріч клубу відбулася // ГРАД | Новини Одеси. - 13.04.2023. 

Створено: 25.05.2023
Оновлено: 26.05.2023
Переглядів: 688
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.