«Дивослово» на мовній мапі Одеси

12 квітня 2023 року у читальному залі ОННБ на вулиці Академіка Філатова, 1 розпочала роботу мовно-літературна вітальня «Дивослово».

foto_4.jpg foto_2.jpg

Постійні користувачі ОННБ, які долучилися до вивчення і підвищення власного рівня української мови, відверто раділи, що саме у їх мікрорайоні нарешті з'явився такий мовно-літературний клуб. Сергій Малахов, інженер, багаторічний користувач ОННБ, поділився власним баченням та очікуваннями щодо програми і форми навчання. Він підкреслив, що не уявляє вивчення української культури без знання мови. Краєзнавець, член громадської організації «Асоціація гідів Одеси» Антон Гриськов розповів про розвідки з історії Одеси, які засвідчують українське коріння міста, і про це також можна розповідати на заняттях.

foto_4a.jpg foto_5.jpg

Ірина Бірюкова, зі свого боку, підзарядила оптимізмом вмотивованих у вивченні української мови присутніх, які трохи соромилися говорити українською через відсутність практики спілкування:

«Ми вважаємо, що більшість громадян володіють українською мовою. Хтось краще, хтось – трохи слабше. Разом з цим любовне і вільне володіння українською мовою, з розумінням її тонкощів і відтінків — це неймовірне задоволення, яке ми хочемо подарувати нашим відвідувачам, і це вже поза межами, скажімо так, офіційних завдань бібліотеки. Проте для нас це — важливо».

На відкритті «Дивослова» було чимало журналістів, яких цікавило: як виникла ідея створення мовно-літературної вітальні саме у бібліотеці і на яку вікову категорію розраховані заняття; хто їх вестиме? Ірина Бірюкова розповіла про народження ідеї, мету і широкі можливості мовно-літературного клубу та зауважила:

«Будьмо відвертими, мовне середовище в Одесі досить строкате. Дехто не дуже добре володіє державною мовою, але відчуває потребу краще оволодіти нею. Зараз в Одесі, на Півдні України, як і по всій нашій державі, відкриваються розмовні клуби. Є такі й на комерційній основі. Але принцип бібліотек — зробити свої послуги якомога доступнішими, тому ми сьогодні маємо таку нову прекрасну нагоду зустрітися з нашими читачами, познайомити їх із нашими колегами, які готові ділитися своїми знаннями, організовувати такі зустрічі щосереди, під час яких ми зможемо поговорити про хороші книжки і фільми, театральні вистави і про все, що нас хвилює і цікавить. І робити це українською мовою, вдосконалюючи наші мовні компетенції та мовленнєві навички…

Ми розраховуємо, що ця робота, ця форма спілкування буде цікава як молоді, так і старшому поколінню. І нам дуже важливо запросити родини до такого спілкування».

foto_8.jpg foto_5_5.jpg

Коли черга дійшла безпосередньо до ведучої вітальні Тетяни Ананченко, знаної мовознавиці, літературознавиці, культуролога, журналістки, члена НСЖУ, піднесена атмосфера переросла в творчо-активну, а товариство  виказало готовність до інтерактивної форми занять.

Загалом – на першому ж занятті у вітальні «Дивослово» заговорили українською всі.

00-1.jpg foto_10.jpg

Отже, друзі, занесіть у свій персональний календар: двері мовно-літературної вітальні «Дивослово» відчинені щосереди у читальному залі ОННБ, що на вулиці Акад. Філатова, 1. Чекаємо на вас з 14-ї до 15:30.

До нової зустрічі бібліотекарі вже підготували добірку книжок «Цікаве мовознавство».Алексеева Д. Говорим на украинском. Каждую среду в гостиной «Дивослово» [про новый проект Одесской национальной научной библиотеки — языково-литературная гостиная «Дивослово» — для тех, кто хочет повысить уровень знания государственного языка, преодолеть языковой барьер, избежать типичных ошибок, погрузиться в мир поэтики украинского слова] // Вечерняя Одесса. – 2023. – № 31-32 (11271-11272). – 20 апреля. - С. 5.

Кракалія Р. Дивослово [про новий проєкт Одеської національної наукової бібліотеки – мовно-літературну вітальню «Дивослово» – та його першу зустріч] //  Чорноморські Новини. – 2023. – № 17 (22442). – 20 квітня. – С.  3.

Безкоштовні курси української у спальному районі Одеси, як вивчати мову цікаво [про започаткування безкоштовних мовних курсів - мовно-літературної вітальні "Дивослово", де відвідувачі паралельно з мовою досліджуватимуть й українську культуру на прикладі літературних творів] // Обласне радіо. – 2023. – 20 квітня

Анонси подій 12 квітня: Відкриття мовно-літературної вітальні «Дивослово» [Анонс першої зустрічі мовного клубу спілкування рідною українською мовою в читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки] // ІА «Вікна-Одеса». – 2023. – 11 квітня

Мовний клуб у Одесі: перша зустріч клубу відбулася [у читальній залі одеської національної наукової бібліотеки відкрили мовно-літературну вітальню «Дивослово», яка працюватиме щосереди] // GRAD.ua. – 2023. – 13 квітня

Створено: 14.04.2023
Оновлено: 19.09.2023
Переглядів: 1490
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.