Світла пам'ять Людині неймовірного таланту, сердечності й доброти

Володимир Григорович Рутківський

Презентація збірки «Голоси» (червень, 2019).

Під час творчої зустрічі та вручення грамоти Форуму видавців у Львові (жовтень, 2017).

Презентація книжки «На берегах пам’яті: із книги спогадів» (травень 2021).


Відійшов у вічність видатний український письменник, член Національної спілки письменників України, лауреат Національної премії України імені Т.Г. Шевченка Володимир Григорович Рутківський – чудовий майстер дитячого роману та історичних пригод, магічне слово якого створює неповторний і манливий художній світ.

Одеська національна наукова бібліотека у цей скорботний час висловлює найщиріші співчуття родині, друзям, колегам та усім, хто знав, любив і шанував письменника.

Творчість Володимира Рутківського увійшла вагомим внеском в українську літературу, якій він присвятив своє життя.

Читачі багато років знають, шанують і люблять кожен твір, який виходив з-під майстерного пера прозаїка й поета. Він залишив по собі значний творчий спадок – дитячі повісті, історичні романи, поетичні збірки.

02.jpg

Сьогодні неможливо уявити сучасну українську дитячу літературу без творів Володимира Рутківського. «Потерчата», «Сині Води», «Ганнуся», легендарна пригодницька тетралогія – «Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури і підводний човен», «Джури і Кудлатик» та інші романи й повісті принесли Володимиру Григоровичу широке визнання.

«…Надзвичайно болюча втрата для української літератури! Його блискучими творами зачитуються десятки тисяч дітей і дорослих…» – сказано на сторінці видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», яке видавало романи В. Рутківського.

На його творах вчимося любити свою країну, рідну мову і бути чесними, виховуємо в собі високу моральність і героїзм, гуманність і оптимізм. Переймаємо у автора мудрість і красу добрих почуттів.

Багатогранний талант і невтомна творча праця Володимира Григоровича була відзначена численними престижними літературними нагородами. Він удостоєний премій імені Лесі Українки, Миколи Трублаїні, Віктора Близнеця, рейтингу «ЛітАкцент року 2009» («Джури-характерники»), літературної премії «Книга року BBC 2011» («Сині Води»), а також Національної премії України імені Тараса Шевченка (2012). Його казкова повість «Гості на мітлі» внесена до міжнародного Почесного списку Г.Х. Андерсена, до якого входять кращі книжки світу, адресовані дітям.

Упродовж багатьох років Володимир Григорович підтримував дружні, творчі й партнерські зв’язки з Одеською національною науковою бібліотекою, передавав до її фондів свої книжки, був постійним учасником Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині». У стінах бібліотеки проходили презентації, літературні вечори й творчі зустрічі з письменником.

Своєрідним подарунком до 80-річчя письменника стала електронна виставка, на якій представлені матеріали про життєвий і творчий шлях ювіляра (квітень, 2017 р.)

Один із випусків серії біобібліографічних покажчиків "Письменники Одеси" присвячено творчій діяльності В. Г. Рутківського (2012 р.).

Одеська національна наукова бібліотека дбайливо зберігає всі твори Володимира Рутківського, починаючи з першого вірша, надрукованого 11 січня 1959 р. в газеті «Чорноморська комуна».

У травні нинішнього року в ОННБ відбулася творча зустріч з Володимиром Рутківським та презентація його нової книжки із символічною назвою «На берегах пам’яті: із книги спогадів» (Одеса: Друк Південь, 2020). І сьогодні якось пророчо сприймаються його рядки з новели «Ану, послухай…»: «Час від часу кожен з нас замислюється над тим, що ж воно таке – вічність. Не знаю, як для кого, а для мене тут все ясно: вічність – це я сам. Вічність - це проміжок Часу, в якому я існую. А відтак, всі ті, хто увійшов у мою пам'ять, вічно залишаються в ній. І немає значення, топчуть ще вони земний ряст чи вже відтоптали…».

Світла пам’ять про письменника назавжди залишиться в наших серцях.

Створено: 02.11.2021
Переглядів: 734
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.