Поповнення колекції «Старовинна гравюра — культурна спадщина України»

01.jpg

Проект «Старовинна гравюра — культурна спадщина України» поповнився новими надходженнями. На вас чекають офорти амстердамського гравера XVII століття Корнеліса Данкертса (1664-1717). В ОННБ зберігається шість робіт цього майстра із серії «Краєвиди Фонтенбло», видані близько 1690 року в Амстердамі його батьком, Юстусом Данкертсом.

Данкертси – родина видатних граверів, картографів та видавців XVII століття, що походять від Корнеліса Данкертса І (1604-1656), який заснував картографічну фірму в Амстердамі на початку 1630-х років.

Так, в рамках проекту, втіленого під егідою Міністерства культури України за підтримки Українського культурного фонду, в Одеській національній науковій бібліотеці не лише було здійснено оцифрування понад 600 гравюр XVI-XIX ст. майстрів з Англії, Італії, Нідерландів, Німеччини, України, Франції, але й розроблено сучасний двомовний веб-портал «Гравюра – це унікальна частина культурної пам’яті людства», який віднині надаватиме вільний онлайновий доступ до оцифрованого надбання – вітчизняних та зарубіжних гравюр XVI-XIX ст., які зберігаються у фонді ОННБ.

Усього ж колекція гравюр у відділі рідкісних видань і рукописів ОННБ нараховує до 700 зразків оригінальної, авторської і репродукційної гравюри, з яких 600 вже оцифровані в рамках проекту. Вони виконані в техніці різцевої гравюри, офорту, мецо-тинто (глибокий друк на металі). Історія формування, склад і зміст цієї колекції заслуговують на уважне вивчення і популяризацію, адже привабливість гравюри як виду мистецтва полягає саме в тому, що кожен з відбитків є самостійним оригінальним художнім твором. Веб-портал надає можливість вільного доступу до вказаного ресурсу шанувальникам мистецтва, дослідникам української та світової культури, мистецтвознавцям, історикам, працівникам музеїв, реставраторам, бібліотекарям усього світу.

Презентація проекту

Створено: 28.05.2021
Оновлено: 31.05.2021
Переглядів: 422
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.