До Дня Державності України: презентація книжково-ілюстративної виставки «І є держава Україна, і є нескорений народ!». Анонс

01.jpg

У нинішньому році Україна втретє відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата покликана нагадати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію.

День Української Державності є значущим святом для всіх українців. Він символізує колективні досягнення та зобов’язання перед майбутніми поколіннями. Українська державність — це спільна історія, в якій ми виростали разом, боролися за нашу незалежність та досягли значних успіхів. Це спільне майбутнє, в якому ми прагнемо жити у єдності та міцній державі, що захищає наші права й інтереси.

Дуже важливо пам’ятати та ділитися історичними досягненнями України, особливо в умовах поточної війни проти російського агресора та інформаційних маніпуляцій, що спотворюють правду та приховують факти. Українська історія і культура є унікальними та надзвичайно цінними національними скарбами.

dd2.jpg

До Дня Державності України в Одеській національній науковій бібліотеці 15 липня 2024 року відбудеться  презентація книжково-ілюстративної виставки «І є держава Україна, і є нескорений народ!».  

На виставці експонуватимуться видання, що репрезентують історію України, її державотворчі традиції, підкреслюють роль і місце  Української держави у глобальних цивілізаційних процесах, розкривають глибинні народні традиції та етнокультурний феномен українства. Чільне місце в експозиції посідають видання, що вийшли після 24 лютого 2022 року  та  розповідають  про героїчну боротьбу українського за  незалежність і суверенітет нашої держави.  

Під час презентації з доповідями, присвяченими тисячолітнім традиціям українського державотворення, утвердженню національної ідентичності, розкриттю ролі літератури у державотворчих процесах виступатимуть: Наталія Петрова, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології, етнології та всесвітньої історії, заступник декана факультету історії та філософії з наукової роботи Одеського національного університету імені І.І. Мечникова; Ірина Нечиталюк, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

До уваги учасників заходу передбачено перегляд анімаційного фільму, створеного Українським інститутом національної пам’яті  «Історія України за 15 хвилин» із субтитрами українською та англійською мовами.

Захід відбудеться  15  липня о 14:00 у залі музею ОННБ (вул. Пастера, 13).

З метою убезпечення відвідувачів, у разі повітряної тривоги, бібліотекарі зорієнтують і допоможуть дістатися до укриття.

***

Читайте також:  

До Дня Державності України: в ОННБ відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «І є держава Україна, і є нескорений народ!»

Створено: 10.07.2024
Оновлено: 19.07.2024
Переглядів: 302
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.