Презентація просвітницького лекторію з філософії «Давня грецька лірика та загадка виникнення філософії»


В Odesa National Scientific Library/ Одеська національна наукова бібліотека за підтримки Одеська обласна Рада Миру стартував просвітницький проєкт з філософії.

foto-7.jpg foto-8.jpg foto-9.jpg

Неймовірна філософська зустріч на тему «Давня грецька лірика та загадка виникнення філософіі» у стінах найстарішої наукової бібліотеки країни сталася! Координатор просвітницько-філософського проекту ДОКТРИНА СОЛІС – Олена Коноваленко.

З народженням філософії у Стародавній Греції пов'язують виникнення нової форми знання та нового ставлення до світу, що призвело до формування науки та західної цивілізації. Це направду революційне перетворення залишається загадкою з точки зору його причин.

Олена Коноваленко вважає: «Чим довше ми перебуваємо в полоні незалежних від нас обставин, тим більше я переконуюсь, що в суспільстві зростає глибока потреба знайти відповідь на питання: чому це з нами відбувається? Світ здатний відкриватися нам через різноманітні інструменти пізнання: культуру, релігію, історію та власну інтуїцію. І на чолі –  ФІЛОСОФІЯ. Істина, добро, зло, справедливість, сенс життя – це абстрактні поняття, і лише філософія здатна надати інструменти для досягнення їх розуміння. Я не обіцяю, що буде легко, але це буде надважливим вкладом у власний розвиток себе як особистості. Приєднуйтеся до нашої спільноти».

На лекції Сергій Шевцов, в контексті розвитку світової філософії, зупинився на особливостях зародження давньої поезії та філософії у Стародавній Греції, зробив особливий наголос на філософському вимірі поезії, загадковій близькості філософії та поезії та торкнувся питання ролі поезії у формуванні філософії. Слухачі дізналися про його особистий унікальний погляд на питання, чому слід розглядати давньогрецьку лірику як один з основних чинників виникнення філософії у Греції. Дізналися, як поезія і філософія взаємодіяли та сприяли розвитку науки і суспільства.

Як і тисячоліття тому, в нашому місті та найстарішій бібліотеці Півдня України, знову звучала давньогрецька лірика,  це було схоже на заклинання: аудиторія, затамувавши подих слухала, ритм поезії у виконанні професора Сергія Шевцова.

foto-14.jpg foto-15.jpg

На зустріч завітали філософи та культурологи нашого міста, подія транслювалася на весь філософський світ України. Сергій Шевцов відповів на численні запитання.

foto-16.jpg foto-17.jpg foto-18.jpg
foto-19.jpg foto-20.jpg

Лекція супроводжувалася книжковою виставкою з фондів ОННБ «Рання грецька лірика та загадка виникнення філософії», на якій були представлені примірники унікальних книжкових видань початку ХХ століття та сучасні видання незалежної України.

Пропонуємо до уваги користувачів деяки видання які було презентовано з фондів книгозбірні.

Адо П'єр. Що таке антична філософія? : пер. с фр. / П'єр Адо; Пер. Сергій Йосипенко. – К. : Новий Акрополь, 2014. – 426 с.

Алкей. Пісні застольні і повстанські : пер. с Древнегреческий язык / Алкей; Пер. Андрій Содомора; Передм. та примітки Андрій Содомора; Авт. проекту Василь Ґабор. – Львів : Літературна агенція "Піраміда", 2013. – 150 с.

Архілох. Хліб на списі : фрагменти віршів : пер. с Древнегреческий язык / Архілох; Пер. Андрій Садомора; Передм. і комент. Андрій Садомора. – Львів : Піраміда, 2014. – 191 с.

Гомер. Іліада : пер. с Древнегр. / Гомер; НАН України. Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка; Пер. Борис Тен; Вступ. ст. та примітки Андрій Білецький; Іл. О. С. Юхтман; Худож.-оформ. Б. П. Бублик. – Харків : Фоліо, 2006. – 414 с.

Історія європейської цивілізації. Греція : пер. с итал. / За ред. Умберто Еко; Пер. О. В. Сминтина, І. С. Горнова, О. О. Феденко; Худож.-оформ. Л. П. Вировець; Вступ. Марко Бетталлі. – Харків : Фоліо, 2016. – 1158 с.

Монтанеллі Індро. Історія греків = Storia dei Greci : пер. с итал. / Індро Монтанеллі; Італійський ін-т культури в Україні; Пер. Юрій Педан; Кер. проекту Семен Кумуржі; Вступ. сл. Нікола Франко Баллоні.– Львів : Літопис, 2010. – 335 с.

Quennell, Marjorie. Everyday things in Homeric Greece / Marjorie Quennell, C.H.B. Quennell. – 1st ed. – London : B. T. Batsford, 1929.– VIII, 140 p.

Пащенко Вадим Ілліч. Антична література : підруч. для студентів ВНЗ / Вадим Ілліч Пащенко, Нінель Іванівна Пащенко; Гол. ред. С. В. Головко. – Вид. 3-тє, стереотип. – Київ : Либідь, 2008. – 717 с.

Підлісна Галина Натанівна. Антична література для всіх і кожного / Галина Натанівна Підлісна. – 2-е вид. – К. : Техніка, 2004. – 384 с.

Рассел Бертран. Історія західної філософії : пер. с англ. / Бертран Рассел; Пер. Ю. Лісняк, П. Таращук. – Харків : Фоліо, 2023. – 861 с.

Сапфо. Пісні з Лесбосу : пер. с греч. / Сапфо; Авт. проекту Василь Ґабор; Пер. Андрій Содомора; Худож. оформл. Андрій Кісь. – Львів : Піраміда, 2012. – 137 с.

Содомора Андрій Олександрович. Жива античність / Андрій Олександрович Содомора; Худож. оформл. Леся Квик. – 2-е вид. – Львів : Срібне слово, 2009. – 184 с.

Теогнід. Елегії вигнанця : пер. с греч. / Теогнід; Пер. Андрій Содомора; Худож. оформл. Андрій Кісь. – Львів : Літературна агенція "Піраміда", 2012. – 109 с.

Створено: 05.07.2024
Оновлено: 08.07.2024
Переглядів: 511
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.