Творча зустріч зі Світланою Кучеренко та презентація її поетичних збірок «Роде мій» та «За лаштунками мрій» (Дрогобич, 2024)

27 червня   у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулася презентація  поетичних збірок  «Роде мій»  і «За лаштунками мрій»  та зустріч з  їх авторомСвітланою Кучеренко.

foto-1.jpg

Світлана Григорівна народилася у Слов’янську (Донецької області); за фахом – працівник  культури, авторка цікавих культурно-мистецьких проєктів, що популяризують та поширюють  надбання вітчизняної культури  в Україні і закордоном. У 2014 році, внаслідок російської агресії на Сході України, Світлана Кучеренко  з дітьми змушена була переїхати до Одеської області та майже одразу активно ввійшла у творче життя Одещини.  З 2019 року пані Світлана обіймає посаду завідувача відділу народної творчості та етнографії Одеського обласного центру української культури.

foto-2.jpg foto-2a.jpg

Писати вірші Світлана Кучеренко почала з раннього дитинства, вже тоді вони присвячувалися найріднішим – мамі, татові, мальовничій українській природі Кіровоградщини та Донбасу. Згодом твори автора  набували тематики життєвих сенсів, пов’язаних з війною, що увірвалась у мирне життя українців. Вірші Світлани Григорівни публікувалися у різноманітних літературних альманахах , журналах і газетах.  У 2024 році у дрогобицькому видавництві «Коло» вийшли друком дві  збірки поетеси – «Роде мій» та «За лаштунками мрій».

foto-3.jpg foto-3a.jpg

У вітальному слові генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова, звернула увагу на непересічний світ поезії Світлани Кучеренко, сповненої щирої  любові до рідної землі, людей, незламного духу та віри в омріяну перемогу.

foto-4.jpg

З творчім успіхом свою колегу привітала Валентина Вітас, директор Одеського обласного центру української культури, національний експерт з питань НКС України. Вона, зокрема, відзначила наполегливість, завзятість і майстерну креативність, які пані Світлана проявила за  п’ять років роботи в Одеському обласному центрі української культури та побажала їй подальших  успіхів і творчих здобутків.

foto-5.jpg foto-5a.jpg

Сповненим щирості та дивовижної наснаги був виступ самої Світлани Кучеренко. Вона прочитала низку своїх поезій та поділилася власними спогадами про пережиті події й обставини, що надихнули та «змусили»  її до написання віршів.

«Відчуй себе, коли душа співає,
Й запам’ятай цю благодатну мить.
Не розчаровуйся, наповнюйся, благаю,
Бо, головне – цей стан не розгубить…»

foto-6.jpg foto-7.jpg

У заході взяли участь: Тетяна Ананченко, мовознавець, літературознавець, культуролог, журналіст, член НСЖУ; Інна Іщук, журналіст, письменник ,керівник секції дитячої літератури Одеської обласної організації НСПУ; Олег Дрямін, поет, художник,  член НСПУ та  НСЖУ; Олександр Гаркавченко, скульптор, кераміст; Анатолій Кравченко, народний художник України; Віталій Бошков, поет, журналіст член правління Одеської обласної організації НСПУ;  Василь Вельможко,  краєзнавець, голова Одеського регіонального об’єднання творчих осередків мариністів «Всеукраїнська спілка письменників-мариністів»  та інші.

foto-8.jpg foto-9.jpg

Вагомою складовою стала музична частина заходу. Світлану Кучеренко прийшли привітати солістки Одеського центру дитячої та юнацької творчості "Дивосвіт"– Мішель Болдирева і Уляна Шершун та вокальний дует –  Алла Кочіашвілі  та Софія Мардаренко (Мистецька школа №7 м Одеси).

foto-10.jpg foto-11.jpg foto-12.jpg

Виступи музичного гурту «Добрий вечір» з Військової академії  (м. Одеса) та творчого колективу «Заграва» Одеського обласного центру української культури були схвально сприйняти публікою.

foto-13.jpg foto-14.jpg

Яскравими враженнями від поезій Світлани Кучерено ділилися  присутні на заході викладачі та курсанти факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності ОДУВС.

foto-15.jpg foto-16.jpg

Зацікавила учасників зібрання книжкова виставка  «Фортеця моєї долі», де були представлені вірші і проза з творчого доробку Світлани Кучеренко.  

foto-17.jpg foto-18.jpg

Наприкінці відбулася автограф сесія пані Світлани, під час якої шанувальники її творчості із авторкою робили світлини на  пам’ять.

Створено: 04.07.2024
Оновлено: 05.07.2024
Переглядів: 412
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.