Дні Польщі в Одесі: пам’яті генерала Маріуша Заруського


23 червня 2021 р.  у рамках Днів Польщі в Одесі відбулося відкриття виставки, присвяченої видатному польському генералу Маріушу Заруському (1867-1941).

228px-mariusz_zaruski.png Про цю людину неможливо сказати коротко: громадський діяч, фотограф, художник, поет і письменник, моряк і мандрівник, альпініст і рятувальник... І це далеко не все. Уродженець Поділля, проживав і навчався в Одесі, де народилася його велика любов до моря й мореплавства. Все життя боровся за незалежність своєї батьківщини — Польщі.
solek-1.jpg biryukova.jpg bartosh-yanushevski.jpg

У заході взяла участь Генеральний консул Республіки Польща в Одесі Катажина Солек, яка у вітальному виступі висловила подяку Одеській національній науковій бібліотеці за партнерство у проведенні заходів Днів Польщі в Одесі.

Генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова підкреслила важливість партнерських проєктів міжнародної співпраці ОННБ з інституціями культурної дипломатії. Одеська національна наукова бібліотека підтримує тісні зв’язки з Генеральним консульством Республіки Польща в Одесі, Одеським імені А. Міцкевича відділенням спілки поляків в Україні, проводяться спільні заходи до Днів польської культури в Україні, лекції, презентації, в ОННБ експонуються видання з історії польської літературинаукові видання, присвячені внеску поляків у цивілізацію, проводяться творчі зустрічі з письменниками.

Автор фотопроєкту «Маріуш Заруський» Бартош Янушевскі з Гданьського відділу Інституту Національної Пам’яті Польщі розповів про експонати виставки на теми "Дитинство і молоді роки ", "Перша любов - Чорне море " та про період перебування Маріуша Заруського в Україні та зокрема в Одесі.

Організацію виставки підтримало  Генеральне  Консульство Республіки Польща в Одесі разом з Гданьським відділом Інституту Національної Пам’яті Польщі.

zajceva.jpg glushak.jpg

Під час заходу  відбулася  прем’єра біографічного фільму  «Маріуш Заруський. Патріот, закоханий у море», створеного Одеським ім. А. Міцкевича відділенням спілки поляків України. Керівником проекту була президент  громадської організації «Одеське ім. А. Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні» Світлана Зайцева-Великодна.  На заході була присутня керівник сектору науково-освітніх програм Посольства Республіки Польща в Україні  Ева Матушек-Загата, а також представники Інституту Національної Пам’яті з Гданська - Кшиштоф Дражба начальник відділу освіти ІНП та Ян Хлебовіч.

У події взяв участь Анатолій Глущак, письменник,  член Національної спілки журналістів України, член  Національної спілки письменників України. Він подарував  бібліотеці видання сонетів Маріуша Заруського польською мовою.

Запрошуємо відвідати виставку, яка діятиме до 5 липня 2021 року.

 

 

 

Створено: 23.06.2021
Оновлено: 11.11.2021
Переглядів: 1478
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.