Україна-Польща: продовження співробітництва

flag.jpg

21 листопада 2020 р. відділ міжнародних проєктів Одеської національної наукової бібліотеки провів онлайн захід «Фольклор у концентраційних таборах», підготовлений у співпраці з Одеським ім. А. Міцкевича відділенням Спілки поляків в Україні та Науковим етнологічним студентським товариством (НЕСТ) кафедри археології та етнології України факультету історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова.

01.jpg stats.jpg 126793033_422855688893165_640198614345411251_n.jpg

Лекція підготовлена у рамках проєкту «Зустрічі з Історією», що реалізується за підтримки Канцелярії Прем’єр міністра Польщі та товариства «Wspólnota Polska». Під час онлайн лекції присутні дізналися про відому тему крізь призму культури та фольклору.

Лектор Анастасія Стрельцова підготувала цікаві факти та фольклорні матеріали, що свідчили про те, що навіть у найнесприятливіших умовах людина творить культурний простір навколо себе. Слухачі мали можливість дізнатися більше як про усну народну творчість, що зародилася у нелюдських умовах концентраційних таборів, так і про функціонування згадок щодо них у польському фольклорі.

Аудиторія слухачів була надзвичайно різноманітна, що продемонструвало зацікавленість саме такою постановкою дослідження проблеми драматичного буття та усної спадщини людини в умовах концтаборів. На відеозустріч завітали: історик Надія Крет (співробітник Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації), історик Лариса Маленко (зав. відділом Одеської обласної бібліотеки для юнацтва імені В. Маяковського, м. Одеса), доктор філософських наук, професор Інна Голубович (ОНУ імені І.І. Мечникова, зав.кафедри філософії, м. Одеса), доктор філологічних наук Оксана Кузьменко (Інститут народознавства НАН України, м. Львів), кандидат історичних наук Ольга Волос (методист Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, м. Миколаїв). Кандидати історичних наук Ірина Дружкова (Одеська національна академія харчових технологій) та Тетяна Подкупко (Одеський національний медичний університет) завітали разом зі студентами своїх вишів. До лекції долучилися члени Одеського ім. А. Міцкевича відділення Спілки Поляків в Україні, що вивчають мову та історію Польщі. Зацікавленими слухачами були студенти – члени Наукового етнологічного студентського товариства (НЕСТ) кафедри археології та етнології України факультету історії та філософії ОНУ імені Мечникова.

Інна Голубович (ОНУ імені І.І. Мечникова, зав. кафедри філософії, м.Одеса) висловила безмежну вдячність за презентацію , відзначила високий фаховий рівень підготовки заходу. Наголосила на збалансованості глибини змісту, манери висловлення, балансом між теоретичною рецепцією та конкретними екземплами (прикладами). Особливу увагу виступаюча наголосила на безлічі точок дотику між філософською рецепцією в стилі «філософія після Аушвицу» та історико-антропологічною реконструкцією. Науковець наголосила, що лекція була надзвичайно корисною для переосмислення методик як розповідати про практики рутінізації та типізації в структурах життєсвіту, повсякденності, навіть у таких найекстремальних умовах (про що розмірковує соціальна феноменологія), про практики «человечности» та «расчеловечивания» (українська філософська мова ще шукає термінологічні відповідники).

Цікаву дискусію щодо джерел та методик проведеного дослідження зініціювала Оксана Кузьменко, як дослідник саме проблематики драматичного фольклору.

Ольга Волос, Ірина Дружкова, Тетяна Подкупко наголосили на важливості проведення заходів з такої проблематики, особливо в умовах «карантину вихідного дня», що дає можливість науковцям, студентам та пересічним громадянам долучатися до актуальних досліджень, набувати нові цікаві знання, дискутувати в онлайн-форматі.

Модератор заходу: кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та етнології України ОНУ імені Мечникова, провідний бібліотекар відділу міжнародних проєктів ОННБ Наталія Петрова.

Частина 1

Частина 2

Створено: 24.11.2020
Оновлено: 30.11.2020
Переглядів: 1713
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.