Візит Першої леді Польщі до Одеської національної наукової бібліотеки

13 жовтня 2020 року Одеську національну наукову бібліотеку відвідала пані Агата Корнгаузер-Дуда — польська громадська діячка, дружина десятого Президента Польщі Анджея Дуди.


Поважна гостя у супроводі заступниці голови Одеської обласної державної адміністрації Анастасії Бондар познайомилася з історією Одеської національної наукової бібліотеки – найстаршої публічної книгозбірні України, оглянула експозицію відділу рідкісних видань та рукописів, зокрема виставку «Польські стародруки у фонді відділу рідкісних видань та рукописів ОННБ», а також виставку «Варшавська битва», яка за підтримки Генерального консульства республіки Польща в Одесі демонструється впродовж вересня-листопада п.р. в ОННБ. Увагу пані Агати Корнгаузер-Дуди також привернули успішні соціокультурні проєкти бібліотеки, які сприяють промоції книги і читання – всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині», Велика Одеська Бібліоніч тощо, а також цифрові проєкти ОННБ, які забезпечують віддалений доступ до найцінніших рідкісних книжкових пам’яток, що становлять виняткову історико-культурну цінність для вітчизняної та світової культури: «Старовинна гравюра – культурна спадщина України», «Скарби України: цифрова колекція книжкових пам’яток у фонді Одеської національної наукової бібліотеки».

imgp1076.jpg

Під час огляду бібліотеки генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова  розповіла пані Агаті Корнгаузер-Дуді про багаторічні зв’язки з партнерами з міжнародного культурного співробітництва – Генеральним консульством Республіки Польща в Одесі, Одеським ім. А. Міцкевича відділенням Спілки поляків України, співпрацю із польськими колегами з Національної бібліотеки Польщі (Варшава), Яґеллонського університету (Краків), Природничо-гуманітарного університету (Сєдльце), Союзом українців Підляшшя (Бєльськ-Подляски).


Пані Корнгаузер-Дуда подарувала бібліотеці книгу польської поетеси, лауреатки Нобелевської премії з літератури (1996) Віслави Шимборської «Може, це все» (Wisława Szymborska. Może to wszystko. – Ольшаніца, BOSZ, 2011).

Це двомовне польсько-українське видання, яке містить 40 вибраних поезій та їх перекладів із 10 збірок творів Віслави Шимборської з 1952 по 2005 роки.


szymborska-moze-wszystko_4952312-1-1.jpg

Також пані Корнгаузер-Дуда залишила на згадку про свій візит запис із добрими побажаннями у Книзі почесних гостей бібліотеки.

img_20201013_181630_422-1-2.jpg

«Читання книжок – це найкраща розвага, яку вигадали собі люди».
                                                       Віслава Шимборська

Від всього серця дякуємо за можливість познайомитися з цікавими примірниками вашої колекції книжок, а також за організацію виставки з нагоди 100-річчя Варшавської битви та креативної реалізації проектів, які спонукають до читання книжок.

                                                       Корнгаузер-Дуда

Довідково

Історія Одеської національної наукової бібліотеки - приклад багатогранного міжнародного партнерства на ниві бібліотечної справи. До зміцнення міжнародних зв’язків ОННБ спонукають закріплені Статутом бібліотеки завдання з реалізації державної політики в галузі культури, участь у проєктах з розширення міжнародного співробітництва України, презентації української культури в світовому культурному просторі, зростаючий читацький попит на літературу іноземними мовами, з активізації професійної співпраці тощо. Змiцненню позитивного іміджу України у світі дієво слугують програми міжнародного культурного співробітництва ОННБ: сьогодні її партнерами є 37 культурних, наукових, дослідницьких установ з 25 країн світу. Щороку бібліотеку відвідують представники дипломатичних місій іноземних держав, акредитованих в Україні, діячі національно-культурних товариств, фахівці зарубіжних книгозбірень, митці, письменники, громадські активісти і волонтери, представники інституцій української діаспори. Значно пожвавився міжнародний документообмін, реалізуються спільні виставкові та дослідницькі проєкти з партнерами з ​Греції, Грузії, Румунії, Білорусі, Польщі, Німеччини, США та інших країн світу.

ЗМІ про подію:

Odessa: Pierwsza Dama z wizytą w Narodowej Bibliotece Naukowej // Oficjalna storona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. – 2020. – 13.10.

Перша леді Польщі відвідала наукову бібліотеку // Український Південь. – 2020. – 14.10.

Вчера Первая леди Польши посетила ОННБ // Правда за Одессу. – 2020. – 14.10.

 

Створено: 13.10.2020
Оновлено: 15.10.2020
Переглядів: 1720
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.