Польські свята - свято Миколайки. День Святого Миколая

polski-tradiciyi.png

Миколайки (пол. Mikołajki) – традиційна, польська назва свята, на честь Святого Миколая. Цей святий став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Також, Святий Миколай зараховується до святих як такий, що опікується воїнами, водіями, мандрівниками, допомагає бідним у скруті. Вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.

 У Польщі ця традиція відома з XVIII століття. Цього дня особливо чекають діти, адже в цей день дітей, у свою чергу, чекають подарунки. Святкують Миколайки двічі: 6 грудня і з 24 на 25 грудня. Так що дітям пощастило.

Чому шостогo? Вважається, що це день смерті святого Миколая і прославлення його на землі. У Польщі до нього ставляться по-особливому. Поляки вірять, що Миколай володіє незвичайною силою, яка всім допомагає і захищає. Про це свідчить кількість храмів, названих на честь святого, які розташовані практично в кожному польському місті.

 

Під подушку, в черевики або в шкарпетку

shkarpetki.jpg

Сьогодні в цей день прийнято дарувати своїм рідним та близьким людям подарунки, вітати із наближенням різдвяних свят, а також проявляти турботу і милосердя до нужденних. В ніч з 5 на 6 грудня дорослі кладуть дарунки під подушку, в черевики або в шкарпетку. Зазвичай це невеликі гостинці, книги або солодощі. У державних організаціях та установах працівники отримують шоколадні подарунки для своїх дітей та вітальні листівки від шефа та колег. Все це піднімає настрій і занурює в святкову атмосферу.

Одеська національна наукова бібліотека вітає Генеральне консульство Республіки Польща в Одесі, Одеське імені А. Міцкевича відділенням спілки поляків в Україні, громадську організацію «Національно-культурне товариство поляків "Польська Нота" в Одесі, всю польську спільноту Одеси з Днем Святого Миколая. Нехай Святий Миколай вбереже вас та ваших близьких від всіх бід та незгод, подарує любов, радість та справжню віру у дива! Хай збуваються всі ваші великі та маленькі мрії!

Створено: 05.12.2021
Оновлено: 06.12.2021
Переглядів: 3125
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.