Україна – Польща: розширення мережі професійного партнерства бібліотечних інституцій

foto-1.jpg

13 липня 2021 року відбулася ділова онлайн зустріч генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки Ірини Бірюкової з директором Краківської воєводської публічної бібліотеки (КВПБ) Єжи Вознякевичем (Jerzy Woźniakiewicz). Обговорювались перспективи співпраці між двома бібліотеками з метою сприяння розвитку бібліотечно-інформаційного і пов’язаних з ним видів обслуговування, бібліотечної справи, які будуть закріплені Меморандумом про співробітництво. Значну увагу також було приділено питанням взаємного обміну досвідом у галузі розвитку культури й літератури, популяризації художніх і культурних цінностей України та Польщі та інших заходів, передбачених Угодою між Урядом України і Урядом Республіки Польща про співробітництво в галузі культури, науки і освіти від 20 травня 1997 року та Договором між Україною і Республікою Польщею про добросусідство, дружні відносини і співробітництво, підписаний у Варшаві 18 травня 1992 року.

Ініціатива співпраці була підтримана Генеральним консульством Республіки Польща в Одесі в особі Жанети Дела  (Żaneta Dela), консульським аташе, в.о. керівника сектору у справах співпраці з Полонію, правових питань, промоції та консульської опіки, яка також брала участь в обговоренні майбутніх планів.

В зустрічі брали участь Агнєшка Бедковска (Agnieszka Będkowska), яка відповідає за громадські зв’язки у КВПБ, та Наталія Диба, завідуюча відділу міжнародних проєктів ОННБ.

Висловлюємо подяку за ініціативу у налагодженні контактів між бібліотеками Борису Тинці, члену «Гільдії гідів», керівнику туристичного агентства у Кракові «ZimaLeto Travel», автору кількох путівників по містах України, зокрема Києвом, Львовом, Чорнобилем та Одесою, та Олені Мохорт-Настасієвській, викладачці польської мови, активістці Одеського ім. Адама Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні за переклад під час зустрічі.

Довідково:

Історія Одеської національної наукової бібліотеки - приклад багатогранного міжнародного партнерства на ниві бібліотечної справи. До зміцнення міжнародних зв’язків ОННБ спонукають закріплені Статутом бібліотеки завдання реалізації державної політики в галузі культури, участь у проектах розширення міжнародного співробітництва України, презентації української культури в світовому культурному просторі, зростаючий читацький попит на літературу іноземними мовами, активізації професійної співпраці тощо.

Одеська національна наукова бібліотека підтримує тісні зв’язки з Генеральним консульством Республіки Польща в Одесі, Одеським імені А. Міцкевича відділенням спілки поляків в Україні, проводяться спільні заходи до Днів польської культури в Україні, лекції, презентації, в ОННБ експонуються видання з історії польської літератури, наукові видання, присвячені внеску поляків у цивілізацію, проводяться творчі зустрічі з письменниками.

Фонд документів польською мовою становить більше 15 000 примірників. Фонд поповнюється завдяки програмам міжнародного документообміну, книжковим дарункам національно-культурних товариств поляків в Одесі, ініціативам Посольства Республіки Польща в Україні тощо.

Партнерами ОННБ у Польщі є Національна бібліотека Польщі (Варшава), Ягелонський університет (Краків), Союз українців Підляшшя (Бєльськ Подляски), Природничо-гуманітарний університет (Сєдльце), а віднині - й Краківська воєводська публічна бібліотека.

Створено: 13.07.2021
Оновлено: 14.07.2021
Переглядів: 1519
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.