Міжнародне співробітництво

38601660.jpg ​Історія Одеської національної наукової бібліотеки - приклад багатогранного міжнародного партнерства на ниві бібліотечної справи. До зміцнення міжнародних зв’язків ОННБ спонукають закріплені Статутом бібліотеки завдання реалізації державної політики в галузі культури, участь у проектах розширення міжнародного співробітництва України, презентації української культури в світовому культурному просторі, зростаючий читацький попит на літературу іноземними мовами, активізації професійної співпраці тощо.

Міжнародне бібліотечне співробітництво сьогодні розглядається фахівцями як системна діяльність, яка здійснюється урядовими і неурядовими організаціями, установами і закладами, групами осіб або окремими особами у двох або більше країнах з метою сприяння розвитку бібліотечно-інформаційного і пов’язаних з ним видів обслуговування, бібліотечної справи і бібліотечної професії в цілому на взаємовигідних засадах. При цьому взаємовигідні умови не вимагають однакових внесків. Можливість здійснення міжнародних зв'язків будь-якою бібліотекою України визначена наявною законодавчою базою: Закон України «Про культуру» (2010 р.) – Розділ VIII «Міжнародні культурні зв'язки», ст. 33; Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (1995 р.) – Розділ XI «Міжнародне співробітництво в галузі бібліотечної справи», ст. 31 та іншими.

Міжнародні зв’язки Одеської національної наукової бібліотеки мають багатоаспектний характер: міжнародний абонемент і книгообмін, співробітництво з бібліотеками та культурно-просвітницькими організаціями світу в рамках укладених угод, безпосередні професійні контакти та залучення зарубіжних колег до участі у різноманітних наукових та культурних заходах, участь у наукових конференціях, стажуваннях, підготовка спільних бібліографічних праць, обмін виставками тощо. Серед важливих напрямів поглиблення міжнародної співпраці є встановлення зв’язків з представниками української діаспори світу. Також набирають ваги відносини, результатом яких є отримання підтримки міжнародних партнерів у питаннях розвитку окремих напрямів бібліотечної справи.

Щороку бібліотеку відвідують представники дипломатичних місій іноземних держав, акредитованих в Україні,  діячі національно-культурних торвариств, які діють в Україні, фахівці зарубіжних книгозбірень, митці, письменники, громадські активісти і волонтери. На сучасному етапі значної активності набули контакти з партнерами із Франції, Німеччини, ​Греції, Грузії, Румунії, Молдови, США, Австралії та інших країн.

В бібліотеці діє відділ міжнародних проектів, який бере активну участь у координації партнерських проектів міжнародної співпрації ОННБ з інституціями культурної дипломатії країн Європи і Америки, Австралії, Африки. У відділі працюють спеціалізовані читальні зали: сучасної французької літератури, інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» та електронна читальна зала ІРЦ «Вікно в Америку».

Дізнатися більше про проекти співраці з партнерами ОННБ :

Створено: 15.06.2018
Оновлено: 08.01.2024
Переглядів: 29929
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.