Україна - Греція

flag-pins-ukraine-greece.jpg

ОННБ багато років підтримує плідні стосунки з партнерами з міжнародного культурного співробітництва – Посольством Грецької Республіки в Україні та Грецьким фондом культури. Так, за сприяння Посольства Грецької Республіки в Україні, Одеського філіалу Фонду грецької культури ОННБ неодноразово приймала делегації дипломатів, грецьких наукових і культурних діячів, які незмінно прибувають до Одеси на святкування грецьких національних свят. Голова Одеської філії Грецького фонду культури Софроніс Парадісопулос взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Міжнародна діяльність бібліотек як складова вибору держави», яка відбулася у вересні 2016 року в Одеській національній науковій бібліотеці.

1.jpg

Широкий розголос набули спільно втілені виставкові проекти “Грецька книга у фондах ОДНБ”, “Г. Г. Маразлі і його бібліотека”, міжнародна книжкова виставка “Грецька книга в Україні”, виставки-перегляди грецької літератури в бібліотеці, за якими видано каталоги “Греція далека та близька”, “Книги грецькою мовою, видані в Одесі”, що дають змогу нашим читачам, шанувальникам грецької культури, можливість вибору потрібної літератури.
За фінансової підтримки діячів культури та підприємців з Греції бібліотека видала збірник матеріалів, присвячений відомому одеському громадському і культурному діячеві, меценату, колишньому міському голові Г.Г. Маразлі та однойменну чудову мініатюру. Цьому сприяло багаторічне, глибоке вивчення фондів грецької літератури, дослідження спадщини відомого одеського громадського, політичного діяча, мецената, міського голови Г.Г. Маразлі. Фонд грецької культури виділив асигнування на переклад цього збірника праць на грецьку мову та видання його в Греції. Зацікавленість до особистості та багатих фондів бібліотеки Г.Г. Маразлі постійно проявляють представники наукових і політичних кіл Греції.
В листопаді 2017 року громадськість міста на запрошення ГФК взяла участь у закритті «року Костанді». Серед художників, музейників, журналістів, викладачів були відзначені й працівники Одеської національної наукової бібліотеки, які протягом року брали участь у різних заходах, висвітлювали їх в одеській пресі.
В 2017 році за підтримки відділу міжнародних проектів ОННБ одеська група учасників творчого конкурсу серед молоді України «Про життя і діяльність Нікоса Казандзакіса (1883-1957) та Антоніса Пападакіса (1810-1878)» створила фільм, який став лауреатом цього конкурсу та вся група мала змогу поїхати на о. Кріт. Конкурс був організований Міністерством закордонних справ Греції, Генеральним секретаріатом у справах Греків зарубіжжя та Федерацією грецьких товариств України.

Обговорюється також необхідність спільного вивчення і розкриття унікальних грецьких рукописів, створення в бібліотеці меморіального центру з вивчення фонду Г.Г. Маразлі і його спадщини.
Співробітництво, що продовжується, дає можливість сприяти розширенню та зміцненню культурних зав’язків між Україною та Грецькою Республікою (візит Посла Грецької Республіки). 

2014
Візит Надзвичайного та Повноважного Посла Греції в Україні 

2020
Робочий візит Посла Греції в Україні 
Робочий візит Генерального консула Республіки Греція

2021
До 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу. Анонс
До 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу!

Одеські хронописи: свідки історії на шпальтах грецькомовної періодики початку ХХ століття
Презентація міжнародного проєкту України і Греції
Україна - Греція: зміцнюємо зв`язки


2022
Візит Міністра закордонних справ Греції

 

Створено: 06.02.2018
Оновлено: 12.04.2023
Переглядів: 2586
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.