ОДЕСЬКІ ХРОНОПИСИ: СВІДКИ ІСТОРІЇ НА ШПАЛЬТАХ ГРЕЦЬКОМОВНОЇ ПЕРІОДИКИ ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

1.jpg

3 вересня 2021 року об 11 годині  під час святкування в Одесі Дня міста в Одеській національній науковій бібліотеці буде презентовано проєкт «Одеські хронописи: свідки історії на шпальтах грецькомовної періодики початку ХХ століття», здійснений за підтримки багаторічного партнера бібліотеки – Одеської філії Грецького фонду культури. Проєкт є важливою складовою спільних заходів з нагоди 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу, що відзначається в 2021 році на міждержавному рівні.

2.jpg

Одним із найцінніших зібрань у понад п’ятимільйонних фондах Одеської національної наукової бібліотеки є колекція рідкісних одеських періодичних видань ХІХ – початку ХХ століття, які мають виняткову історико-краєзнавчу та культурно-просвітницьку цінність для вивчення та популяризації історії Одеси, адже, враховуючи особливості історичного періоду, ці часописи майже відсутні в архівних зібраннях України і світу. Ці унікальні хронописи розвитку суспільства надають можливість ознайомитися з історією, суспільним життям, літературою, науковими досягненнями, подіями, що відбувались у минулі часи, здійснити подорож у часі та побачити світ очима попередніх поколінь. За матерiалами газет можна пізнати в окремих епізодах і деталях iсторiю розвитку нашого мiста, події культурно-мистецького життя рідного краю тощо.

Оцифровані видання будуть представлені в окремій колекції цифрової бібліотеки «Скарби України» на сайті ОННБ, яка у режимі 24/7 дозволить задовольняти культурні, освітні, інформаційні, науково-дослідні та інші потреби читачів України та зарубіжжя.

3.png 

Під час заходу експонуватимуться книжково-ілюстративні виставки з фондів Одеської національної наукової бібліотеки та Одеської філії Грецького фонду культури, присвячені подіям національно-визвольної революції 1821-1829 років та новітній історії Греції, плідному діалогу культур між Грецією та Україною, зокрема  Одесою. Будуть також представлені рідкісні експонати, що висвітлюють діяльність і розкривають роль в розвитку міста і Одеської міської публічної бібліотеки, зокрема, одного з видатних одеських греків – Григорія Григоровича Маразлі (1831-1907) – міського голови, видатного громадського діяча, колекціонера, мецената, 190-річчя від дня народження  якого відзначається цього року.

4.jpg

ПРЕЗЕНТАЦІЯ МІЖНАРОДНОГО ПРОЄКТУ УКРАЇНИ І ГРЕЦІЇ

Створено: 27.08.2021
Оновлено: 09.09.2021
Переглядів: 611
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.