Візит Міністра закордонних справ Греції

12 липня 2022 року Одеську національну наукову бібліотеку відвідав Міністр закордонних справ Греції пан Нікос Дендіас.

ministr-pishe.jpg zagalne.jpg

В рамках робочого візиту у супроводі генерального консула Греції в Одесі Дімітріоса Дохтсіса, представника МЗС України в Одесі Сергія Орлова, начальника департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації Олени Олійник очільник МЗС Грецької Республіки ознайомився з історією Одеської національної наукової бібліотеки – найстаршої публічної книгозбірні України, оглянув експозицію видань грецькою мовою з колекції відділу рідкісних видань та рукописів. Увагу поважних гостей також привернули книги, видані грецькою мовою в Одесі, та із особової бібліотеки Григорія  Маразлі - видатного бібліофіла, мецената, громадського діяча.

vistavka.jpg pereglyad-vistavki-1.jpg pereglyad-marazli-2.jpg

Генеральна директорка ОННБ Ірина Бірюкова розповіла пану Нікосу Дендіасу про багаторічні зв’язки з партнерами з міжнародного культурного співробітництва – Генеральним консульством Греції в Одесі, Одеською філією Грецького фонду культури, співпрацю із грецькою діаспорою та товариством греків в Одесі. Успішним є й досвід втілення в життя міжнародних партнерських проєктів ОННБ, одним з яких став проєкт «Одеські хронописи: свідки історії на шпальтах грецькомовної періодики початку ХХ століття», здійснений за підтримки багаторічного партнера бібліотеки – Одеської філії Грецького фонду культури. Проєкт став важливою складовою спільних заходів з нагоди 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу, що відзначався в 2021 році на міждержавному рівні. Оцифровані видання репрезентують культурну спадщину Греції та України, а також становлять виняткову історико-культурну цінність як світове культурне надбання.

mizhnarodni-proekti-onnb-1.jpg


На зустрічі також були присутні голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, директор Державного архіву Одеської області Петро Лук’янчук, інші провідні фахівці ДАОО. В приміщенні головного читального залу ОННБ відбулась урочиста церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Генеральним консульством Греції в Одесі та Державним архівом Одеської області щодо цифровізації архівів, що становлять інтерес для Греції.

arhiv-pidpisannya-1.jpg

На згадку про зустріч пан Нікос Дендіас подарував бібліотеці копію античної золотої монети з Музею Кікладського мистецтва в Афінах.
На монеті давньогрецька богиня перемоги Ніка зображена у вигляді фігури молодої жінки з могутніми крилами, яка дме в духовий інструмент сальпінікс. Вона на швидкому човні поспішає принести радісну звістку про перемогу.
Сама монета закріплена на основі з білого мармуру - матеріалу, з якого в часи Стародавньої Греції були створені скульптурні та архітектурні шедеври.
Подарунок пана Міністра символічний - це побажання українцям перемогти.
293366082_499317371954158_5364335495640641702_n.jpg 293449983_1231793460968539_3081367869644690851_n.jpg
 
Ірина Бірюкова презентувала високому гостю подарункове видання «Одеська національна наукова бібліотека».
buklet-v-poparunok.jpg zalishiv-zapis.jpg
imgp3928_3.jpgТакож пан Нікос Дендіас залишив запис у Книзі почесних гостей бібліотеки.

Створено: 12.07.2022
Оновлено: 14.07.2022
Переглядів: 2060
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.