До 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу!

odeska-nacionalna-naukova-biblioteka-kopiya.png

Одеська національна наукова бібліотека вітає грецьку спільноту та всіх своїх грецьких партнерів у проєктах міжнародного культурного співробітництва з національним святом – 200-річчям національно-визвольної революції грецького народу!

Українсько-грецькі відносини будуються на основі принципів толерантності та взаємоповаги і спрямовані на популяризацію спільної історії грецького та українського народів, зміцнення дружби між греками та українцями.

В історію грецького народу Одеса увійшла як місто, що стало організаційним та ідейно-політичним центром підготовки національно-визвольної Грецької революції 1821-1829 років. У вересні 1814 року Ніколас Скуфас, Афанасіос Цакалов та Емануіл Ксантос заснували в Одесі таємну патріотичну організацію загальнонаціонального масштабу «Філікі Етерія», до складу якої увійшли представники різних верств населення, зокрема члени грецьких аристократичних родин.

Історія греків Одеси завжди була у фокусі уваги вчених і краєзнавців. Нині результати дослідження теми грецьких осередків в Одесі викладені як у наукових роботах, так і у науково-популярних виданнях. Фонд Одеської національної наукової бібліотеки має значний і різноплановий масив літератури з історії греків України, зокрема одеської грецької громади.

2-veresnya.jpg

2 вересня 2020 року з робочим візитом Одеську національну наукову бібліотеку відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Греції в Україні Васіліос Борновас та директор філії Грецького фонду культури в Одесі Софроніс Парадісопулос. Під час зустрічі обговорювалися шляхи реалізації Меморандуму про співробітництво між Одеською національною науковою бібліотекою та Одеською філією Грецького фонду культури, що був укладений 10 червня 2020 року.

periodika.jpg

Нині вже завершено перший етап реалізації спільного проєкту – оцифрування рідкісних газет грецькою мовою, найбільш значущого історичного документального масиву інформації про життя греків в Одесі на початку ХХ ст. Презентація проєкту відбудеться за умов поліпшення епідемічної ситуації.

podaruj-knigu.jpg

Зичимо успіхів та процвітання братньому грецькому народу!

Створено: 25.03.2021
Оновлено: 28.03.2021
Переглядів: 1522
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.