Дні Польщі в Одесі: презентація проєкту "Польська полиця"

foto-na-pamyat.jpg

22 червня 2021 р.  у рамках Днів Польщі в Одесі  відбулася презентація проєкту «Польська Полиця», спрямованого на надання доступу до польської літератури в українських бібліотеках і який реалізується Посольством Республіки Польща в Україні та Варшавським Інститутом Книги. 

eva-matushek-zagata.jpg У заході взяла участь керівник сектору науково-освітніх програм Посольства Республіки Польща в Україні  пані Ева Матушек-Загата. Вона зазначила, що Україна - третя країна, де Польський Інститут книги реалізує проєкт у співпраці з польською дипломатією та місцевими суспільними партнерами та самоврядуванням.
Проєкт спрямований на створення доступу до польської літератури в публічних українських бібліотеках. Проєкт Інституту книги фінансується польським Міністерством культури, національної спадщини та спорту, реалізується Посольством Республіки Польща у Києві за підтримки Міжнародного Товариства Польських Підприємців в Україні та Фонду «Допомога полякам на Сході».

katazhina-solek-1.jpgКниги, відібрані для передачі установам, - це добірка перекладів українською мовою польської класичної та сучасної літератури для дорослих та молодших читачів, а також книги польською мовою, популяризовані Інститутом книги в актуальному виданні каталогу «New Books from Poland».
Присутніх привітала Генеральний консул Республіки Польща в Одесі пані Катажина Солек. Вона висловила подяку адміністрації Одеської національної наукової бібліотеки за сприяння культурним ініціативам та запросила відвідати заходи Днів Польщі в Одесі.

biryukova.jpg

Генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова підкреслила важливість співпраці з польськими організаціями - з Генеральним консульством Республіки Польща в Одесі, Одеським імені А. Міцкевича відділенням спілки поляків в Україні. Українсько-польські відносини будуються на основі принципів толерантності та взаємоповаги, популяризації спільної історії польського та українського народів, зміцнення дружби між поляками та українцями. Фонд документів польською мовою в ОННБ становить більше 18 000 примірників і він постійно  поповнюється завдяки книжковим дарункам. 

 «Я впевнена, що книги будують містки дружби між нашими народами», - підкреслила І.Бірюкова.

zajceva.jpg glushak.jpg

Президент громадської організації «Одеське ім. А. Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні» Світлана Зайцева-Великодна привітала присутніх від польської спільноти Одеси та висловила впевненість, що сучасні книжки, подаровані бібліотеці знайдуть свого вдячного читача.

У події взяв участь друг бібліотеки Анатолій Глущак,  письменник,  член Національної спілки журналістів України з 1973 року, член  Національної спілки письменників України. Він розповів про свої переклади з польської та подарував бібліотеці «додаток до Польської полиці» - рідкісний альбом про архітектуру Польщі.

Поважні гості оглянули експозицію видань польською мовою з фонду відділу рідкісних видань та рукописів. Пані Ева Матушек-Загата залишила на згадку запис у Книзі почесних гостей бібліотеки.

Створено: 22.06.2021
Переглядів: 1461
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.