До 250-річчя Тадеуша Чацького


26 серпня 2015 р. у головному читальному залі ОННБ відбулось відкриття книжково-ілюстративної виставки «Шляхетний Чацький»: до 250-річчя від дня народження Тадеуша Чацького (1865-1813), відомого польського державного і громадського діяча, вченого, історика, бібліофіла, засновника Волинського ліцею. У заході взяли участь представники польського національно-культурного товариства та жіночий фольклорний колектив «Polske kwiatu».

Книжкова виставка містить документи і матеріали, що висвітлюють життєвий шлях відомого вченого. Експозиція складається із двох розділів:
- «Т.Г. Шевченко і Т. Чацький», в якому висвітлюється подорож Тараса Шевченка по Волині і Поділлю. Після відвідування у 1846 році міста Кременця Тарас Григорович написав повість «Варнак», у якій є чудові слова на адресу Тадеуша Чацького: «Мир праху твоєму, благородний Чацкий! Ты любил мир и просвещение! Ты любил человека, как нам Христос его любить заповедал»;
- «Сучасники та однодумці Тадеуша Чацького». У ньому зібраний матеріал про відомих в культурно-освітньому просторі осіб. Серед них Гуго Коллонтай, вчений, відомий політик, історик та громадський діяч, названий сучасними дослідниками найяскравішим серед представників польського просвітництва другої половини ХVІІ – ХІХ ст.
Бібліографічний огляд книжково-ілюстративної виставки провела Тетяна Гюмюшлю, провідний бібліограф відділу зв’язків з громадськістю і реклами бібліотеки.
Експозиція привернула увагу багатьох користувачів бібліотеки, а особливо громадську організацію «Одеське, імені Адама Міцкевича відділення спілки поляків України», представники якої взяли участь у її відкритті.

Значущість постаті Тадеуша Чацького, як для української, так і для польської культури, його меценатська і бібліофільська діяльність ще не достатньо відомі і чекають на своїх дослідників. Про це йшлося у виступі Тадеуша Залуцького – почесного голови згаданої громадської організації.

Презентація завершилась виступом фольклорного хорового колективу «Polske kwiatu» під керівництвом Світлани Самійленко – солістки Одеської філармонії.


Створено: 26.08.2015
Переглядів: 463© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.