Завершення проєкту вибір команди бібліотекарів — ТОП-5 книжок місяця

Зі смутком у серці, але з великою вдячністю за спільну подорож, фахівці Одеської національної наукової бібліотеки повідомляють про закриття проєкту «ТОП-5 книжок місяця». Ця подорож була для нас не тільки можливістю поділитися з вами нашою любов'ю до літератури, а й способом пізнати неймовірні книжки, які надихали та рухали наш світ.

Завдяки вашій підтримці та зацікавленості ми кожного місяця мали змогу ділитися з вами переліком найкращих книжок, які розширювали наші горизонти та допомагали знайти нові перспективи. Ваші коментарі, рецензії та враження завжди були надзвичайно цікавими і цінними для нас, і ми щиро вам за це вдячні.

Тепер настав час завершити цю чудову подорож і переглянути наші пріоритети та цілі. Закриття проєкту «ТОП-5 книжок місяця» може здатися кінцем, але ми вважаємо його початком нового проєкту. Наша команда планує сконцентруватися на нових ініціативах та проєктах, які допоможуть нам і надалі зближуватися з вами, нашими читачами, через магію слова.

Під час нашої подорожі ми зустріли дивовижних авторів, занурювались у світи фантазії та досліджували сучасну літературу в усьому її розмаїтті. Кожна книжка, яку ми рекомендували, мала свою силу впливу, і ми сподіваємося, що ви, читаючи, також відчували велике задоволення та натхнення. Протягом останніх років цей проєкт втілював ідею розвитку та розширення літературного горизонту наших читачів, надаючи їм можливість ознайомитися з найцікавішими і найактуальнішими книжками, які варто прочитати.

foto-2-1.jpg

Щомісяця, коли ми складали список, ми намагалися включити широкий спектр тематик, жанрів і авторів, щоб кожен знайшов щось захоплююче для себе. Цей проєкт був більше, ніж просто рекомендованим списком; він був нашим способом спільно досліджувати світ літератури та спілкуватися з вами, нашими читачами. Загальна кількість переглядів від дня заснування проєкту ТОП-5 книжок місяця сягає 75 888 (станом на 07.03.2024 рік).

Пропонуємо ваші увазі огляд добірок «ТОП-5 книжок місяця», які відзначилися протягом цього періоду та заслуговують на вашу увагу.

foto-3-1.jpg

Зацікавленість читачів добірками книжок у 2020 році була помітною, бо кожна з них відображала різноманітність та потреби аудиторії. У квітні Одеська національна наукова бібліотека рекомендувала читачам добірку книжок для гарного настрою та відпочинку. Видання з добрим гумором, захопливими сюжетами та дотепними історіями обіцяли скрасити квітневі вечори, даруючи читачам незабутні враження.

У листопаді було запропоновано ТОП-5 книжок, які могли допомогти отримати задоволення під час довгих холодних осінніх днів. Ця добірка, ймовірно, відповідала потребам та настрою читачів, які шукали щось цікаве та захопливе для осінніх вечорів.

У грудні добірка книжок була орієнтована на різдвяну атмосферу. Книжки обіцяли допомогти налаштуватися на святковий лад, відчути атмосферу затишку та тепла. Читачам обіцяли чашку какао, пухнастий плед та потішні історії з життя героїв, які навіяли б трішки щасливіший настрій перед самим чарівним святом.

foto-4.jpg

У 2021 році зацікавленість читачів добірками книжок була вражаючою, а кожна тематична добірка відображала різноманітність інтересів аудиторії. Бібліотекари Одеської національної наукової бібліотеки у травні представили добірку книжок про Другу світову війну. Автори книжок з добірки не обмежувалися лише історичними фактами, але й розповідали про повсякденні подвиги, кохання, дружбу та самопожертву. Через ці книжки читачі мали можливість краще зрозуміти і пережити правду про війну.

Книжки з липневої добірки розкривали світ подорожей, пошуків себе та гармонії. Ця добірка стала джерелом натхнення та відкриття нових куточків світу й України для читачів.

У жовтні бібліотекари подарували читачам ТОП-5 загадкових книжок: трилери, жахи, готичні романи. Їх читання викликало прискорене серцебиття та нервове напруження.

Кожна добірка книжок 2021 року відображала великий інтерес читачів до різноманітних тематик та жанрів. Вони були не лише джерелом знань та розваг, але й віддзеркалювали бажання аудиторії зануритися в різноманітні світи літератури.

foto-5.jpg

2022 рік показав значний інтерес читачів до різноманітних тематичних добірок книжок, які готові задовольнити найвибагливіші літературні запити. Лютнева добірка «Історія кохання: ТОП-5 історичних романів» від Одеської національної наукової бібліотеки була цікавою для тих, хто мріє поринути в історію під легку романтичну завісу. Книжки пропонували захопливі історичні сюжети, переплетені з відвертими емоціями кохання.

У квітні читачам запропонували «ТОП-5 книжок місяця» для ментального здоров’я. Бібліотекари підібрали книжки, які допомагають боротися з тривожністю та стресом або просто дають змогу відволіктися. Ці книжки не лише надавали практичні поради, але й стимулювали читачів рефлексувати та зберігати ментальну рівновагу.

У травні читачі мали можливість ознайомитися з «ТОП-5 книжок місяця» про волонтерський рух в Україні. Ця добірка допомагала глибше зрозуміти та оцінити волонтерську діяльність в Україні, пропонуючи цікаві та інформативні твори.

Кожна з добірок відображала широкий спектр інтересів читачів у 2022 році та засвідчувала значення літературних ресурсів як засобу навчання, розвитку та розваги.

foto-6.jpg

У 2023 році читачі виявили жвавий інтерес до різноманітних тематичних добірок книжок, що тішили їх різноманітністю та насиченістю емоцій. Фахівці Бібліотеки представили «ТОП-5 книжок червня», спрямованих на занурення у світ пригод та емоційний літній період.

У липні читачі мали змогу ознайомитися з «Азійськими літературними скарбами: ТОП-5 книжок місяця», що пропонували чарівну магію, багатий культурний контекст та захопливі історії. Ці книжки відкривали перед читачами нові горизонти і допомагали зрозуміти культурні особливості цілого континенту.

До «Літературного снігопаду: ТОП-5 книжок місяця» читачі були запрошені у грудні. У цих книжках магією була просочена кожна сторінка, а атмосфера свята дарувала неповторні враження. Вони вселяли віру в дива, у магію снігової краси, передавали аромат мандаринок, які робили новорічне свято особливим.

Кожна з цих добірок включала книжки, що відображали багатогранність інтересів читачів у 2023 році та надавали їм можливості поглибити знання про різні культури, відчути магію літа та зимове святкове натхнення.

foto-7.jpg

У 2024 році читачі виявили великий інтерес до різноманітних тематичних добірок книжок, які сприяли розвитку особистості та розширенню кругозору. У січні фахівці Одеської національної наукової бібліотеки підготували «ТОП-5 книжок місяця» — біографічних романів та мемуарів, які допомагали осмислити різноманітні аспекти людського досвіду через призму життя великих особистостей.

У лютому читачі мали змогу познайомитися з добіркою книжок, у яких йшлося про захоплюючі відкриття великих мислителів, дослідників та винахідників, що змінили наше розуміння світу.

У березневій добірці були представлені книжки про сміливих і сильних жінок, що надихають своїми вчинками та прикладом. Ці книжки відкривали читачам магічний світ літературних історій, де зустрічалися жінки, що впливали на світ своїми діями.

Кожна з добірок літератури у 2024 році давала можливість читачам пізнавати світ через сторінки книжок, розширювати свій світогляд та знаходити натхнення у життєвих історіях великих особистостей.

Фахівці Одеської національної наукової бібліотеки хочуть подякувати кожному з вас за вашу підтримку, вашу віру та вашу любов до літератури. Навіть якщо ця частина нашої подорожі завершується, ми впевнені, що наші шляхи знову перетнуться у майбутньому. Пропонуємо звернути увагу на проєкт Одеської національної наукової бібліотеки «Новини книжкового світу».

Сподіваємося, що кожен із вас знайшов у цих книжках щось цікаве для себе і залишиться вірним прихильником літератури, яка безмежно багата та різноманітна. Нехай кожен, згадуючи про свої улюблені книжки зберігає пам'ять про нашу спільну подорож, про миті радості та захоплення, які ми разом пережили. Нехай література завжди буде містком, який з'єднує наші серця та розуми.

Література — це джерело мудрості, натхнення та нескінченних можливостей, яке завжди з нами, навіть коли один етап завершується, відкривається новий. Хочемо зауважити, що ми залишаємося віддані нашим читачам та продовжуватимемо надавати вам рекомендації про літературні шедеври.

 

Дякуємо вам за вашу вірність та розуміння. 

З найщирішими побажаннями, фахівці Одеської національної наукової бібліотеки.

Створено: 19.03.2024
Переглядів: 686
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.