Літературний снігопад: ТОП-5 книжок грудня

foto-2.jpg

Ласкаво просимо до захоплюючого світу зимової добірки книг, де магія проступає крізь кожну сторінку, а атмосфера святкового часу дарує вам неповторні враження. У цьому літературному куточку ви знайдете оповіді, які зачарують ваші серця і принесуть радість, любов та незабутні емоції.

Серед сторінок цієї добірки збережено те, що робить новорічне свято особливим: віра в дива, магію снігової краси, аромат мандаринок та трепет святкового неповторного часу. Герої цих історій навіть у нелегкі часи, знаходять радість у найпростіших моментах та відкривають для себе справжнє значення свят.

foto-3.jpg 

Туди, де пінгвіни : роман / Гейзел ПрайорОлеся Ю. Сандига ; ред. Галина Кірієнко. – Київ : Рідна мова, 2021. – 413 с.

Вероніка Мак-Кріді мешкає в старовинному особняку біля моря, насолоджується вишуканим чаєм та дивиться документальні фільми про дику природу. Майже завжди її можна зустріти із яскраво-червоною помадою на губах. Хоча зараз її взагалі мало хто бачить.  Місіс Мак-Кріді вісімдесят шість років, і вона рідко залишає свій дім  і весь час проводить наодинці з собою. У Вероніки немає близьких друзів чи родичів. Визначити, хто отримає її величезний спадок після її смерті, становить справжню проблему. Але сьогодні, Вероніка готова прийняти рішення, яке змінить її життя назавжди.

foto-4.jpg

Три чоловіки для Вільми : роман / Ґюдрун Скреттінґ ; пер. Наталія Іліщук ; гол. ред. Мар'яна Савка ; відп. ред. Ольга Горба. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. – 475 с.

Вільмі Ваєрьод, самотній вчительці гри на фортепіано, тридцять п’ять. Вона веде життя, спрямоване на уникнення небезпек та ризиків, дотримуючись здорового харчування, і кожен її день подібний до попереднього. Проте одного дня все змінюється після несподіваного візиту священника та судового медексперта, які несуть сумну звістку про смерть її батька і доставляють купку листів від нього. Ця несподівана подія перевертає її життя з ніг на голову. Вільма вражена, бо про батька вона нічого не знала, і ніхто не розповідав їй про нього. Незважаючи на це, вона вирішує, що листи стануть для неї своєрідним різдвяним календарем і розпочинає читати їх. Читач дізнається про таємниці родинної історії, загадкового Фредріка М. Сандвікса, чоловіка із накладними вусами, що схожий на різдвяного гнома. З'ясовується багато неочікуваних деталей про народження Вільми, її батька і матері. Це емоційна та тепла історія з чорним гумором, яка залишається глибоко в серці читача.

foto-5.jpg

Маленька книжка про любовУльф Старк ; пер. Галина Кирпа ; мал. Марія Фоя. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 111 с.

Напередодні Різдва може трапитися чимало див. На Фреда, героя «Маленької книжки про любов», чекає чимало омріяних подарунків. Навіть у важкі часи, коли тато на фронті, їжі не вистачає, і хлопець отримує догану від директора майже перед канікулами, його найбільші мрії мають шанс на здійснення.

У повісті відомого шведського письменника Ульфа Старка — багато світла й любові, і цей настрій книжки дуже точно відтворила в ілюстраціях Марія Фоя.

foto-6.jpg

Поцілунок у Нью-ЙоркуКетрін Райдер. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. – 223 с.

«Забудьте своїх колишніх за десять простих кроків!» Саме з цієї книжки розпочинається захоплива пригода Шарлот і Ентоні напередодні Різдва в Нью-Йорку. Шарлот залишилася в аеропорту через скасований рейс і втомлена від жахливого семестру у Нью-Йорку та складного розставання з коханим, мріє лише про повернення додому, до Лондона. Ентоні також переживає не найкращий день: його кинула дівчина просто посеред юрби в аеропорту. Об'єднавшись, Шарлот і Ентоні вирішують використати поради з книги та за допомогою десяти кроків знову знайти себе та відкрити серця для нового кохання.

Чи вдасться це їм — адже на Різдво трапляються дива, — читайте в легкій романтичній історії від Кетрін Райдер.

foto-7.jpg

Коли сніг пахне мандаринками : зб. оповідань / упоряд. і відп. ред. Наталка Малетич. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 324 с.

Коли сніг пахне мандаринками? Мабуть, у новорічно-різдвяну пору. Тоді так хочеться вірити в дива і чекати на подарунки святого Миколая, потайки сподіваючись, що він виконає твоє найзаповітніше бажання. Але що, коли ти вже не дитина? Невже у твоєму житті більше не буде святкової магії?

Герої оповідань сучасних українських письменниць і письменників, що увійшли до цього збірника, — підлітки. Іноді у святкову пору вони втрапляють у халепи чи переживають дивні пригоди, часом отримують несподівані дари або сумують через болісні втрати і не розуміють, як увімкнути кнопку «радість» на замовлення. Але врешті-решт найважливіше для кожного з них — зустріти Різдво та Новий рік з найближчими. І в цьому — справжня святкова магія.

Створено: 14.12.2023
Переглядів: 1663
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.