Шляхи мислення: ТОП-5 книжок лютого

Фахівці Одеської національної наукової бібліотеки підготували добірку книжок, про захоплюючі відкриття великих мислителів, дослідників та винахідників, які змінили наше розуміння світу.

foto-2.jpg

Наукові відкриття не виникають випадково. Щоб вони стали можливими та вплинули на нашу реальність, потрібні люди, які мають здібності до їх реалізації. Особистість вченого – складна комбінація із упертості, наполегливої праці та неповторних талантів. Щоб це зрозуміти, корисно ознайомитися з життєвими історіями першовідкривачів. Фахівці Одеської національної наукової бібліотеки зібрали найцікавіші книги про вчених, без яких світ з погляду науки не був би таким, яким ми його знаємо.

foto-3.jpg

Геній. Річард Фейнман: життя та наукаДжеймс Глік ; пер. Уляна Курганова. – Харків : Фабула : Ранок, 2021. – 446 с.

«Геній» Джеймса Гліка є шедевром наукової біографії та справжнім джерелом натхнення для всіх, хто прагне до самореалізації. Автор успішно досяг практично ідеального балансу між приватним життям героя та його діяльністю у сфері теоретичної фізики, причому обидві сторони описані жваво, яскраво, іноді іронічно, але завжди глибоко й точно. Перед читачем розгортається надзвичайно привабливий портрет одного з найбільш незвичайних і талановитих науковців XX століття, чиє життя нагадує захоплюючу наукову пригоду, мета якої – розкриття таємниць матерії і парадоксів внутрішнього світу геніально обдарованої особистості. Ця книга заслужено принесла автору почесне місце у фіналі Національної книжкової премії США і номінацію на престижну Пулітцерівську премію.

foto-4.jpg

У карнавалі історії : свідчення : [мемуар-автобіографія]Леонід І. Плющ ; пер. Дзвінка Матіяш. – Київ : Комора, 2018. – 717 с.

Мемуарно-автобіографічна книга одного з найвідоміших дисидентів СРСР, українського математика Леоніда Плюща (1939–2015), була вперше видана на Заході у 1979 році і вийшла п'ятьма мовами одночасно, входить до «золотого фонду» літератури антитоталітарного спротиву. Проаналізувавши свій життєвий шлях від повоєнного дитинства до перебування у Дніпропетровській психіатричній лікарні, куди його було вкинуто під час репресій 1972 року, Леонід Плющ створив безцінний панорамний портрет цілого покоління «шістдесятників», яким історія дала шанс звільнити свою свідомість від гіпнотичної влади авторитаризму. Текст представлений в авторській редакції 2002 року, з додатками та передмовою Оксани Забужко.

foto-5.jpg

Маленькі історії Великих Людей. Марі Кюрі : пер. с англ. / Ізабель Томас ; іл. Анке Векман ; пер. Дзвінка Завалій ; відп. ред. Оксана Антонів. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 63 с.

Чому Марі Кюрі вважають суперзіркою науки? Марі стала першою жінкою, яка отримала Нобелівську премію. Вона відкрила два нові радіоактивні елементи - полоній та радій, що дало можливість боротися з такою страшною хворобою, як рак. Крім того, вона винайшла термін «радіоактивність». Проте, її безмежна відданість фізиці коштувала науковиці велику ціну...

Познайомтеся з Марі, яка досі надихає цілий світ, у веселому і барвистому путівнику про її дивовижне життя.

foto-6.png

Мої винаходи : автобіографіяНікола Тесла ; пер. Олександра Гординчук ; передм. Любко Дереш. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 124 с.

На сторінках автобіографії визначного винахідника, що прославився у сферах електротехніки та механіки, розкриваються вражаючі подробиці життя юного Тесли. Ви дізнаєтеся про його незвичайні таланти, про завзяту працю і перші кроки у світ винаходів. Вирушивши в далеку подорож розвитку, Тесла здійснював неймовірні експерименти, щоб відкрити двері до майбутнього. Його виняткові досягнення здивували світ і надихали на створення та втілення інновацій, переосмислення можливостей технічного прогресу.

Не лише його винаходи були видатними, а й погляди на життя та майбутнє вразили своєю глибиною. Нікола Тесла вбачав у розвитку цивілізації проміння надії, віру в гуманні ідеали та відкриття нових горизонтів для людства. Він збагачував світ своїми передбаченнями, зокрема, стосовно майбутніх досягнень людства, частина з яких лише нещодавно почали справджуватись. Для винахідників – теперішніх і майбутніх – і всіх, хто цікавиться технічним прогресом та хоче зрозуміти важливість інновацій у світі.

foto-7.jpg

Блискучий розумСильвія Назар ; пер. Анатолій Хлівний. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 719 с.

Сильвія Назар, видатна американська письменниця, журналістка та економістка, професор Колумбійського університету. Її книга «Блискучий розум», присвячена життю та роботі геніального математика та лауреата Нобелівської премії, Джона Неша, здобула всесвітню популярність, перекладена більш ніж 30 мовами та отримала Національну нагороду книжкових критиків США. Книга також була номінована на Пулітцерівську премію. Режисер Рональд Говард поставив фільм за мотивами цієї книги з участю Рассела Кроу у головній ролі, який отримав чотири номінації на премію «Оскар» і зачарував мільйони глядачів по всьому світу.

Джон Неш завжди був зіркою. І, незважаючи на хворобу, люди захоплювалися його математичними здібностями. Він – знаменитий вчений, геній із психічними відхиленнями, людина, яка боролася, досягала небачених вершин і жила незвичайним життям. Історія Джона Неша – унікальна, надихаюча, вона вражає до сліз і водночас змушує усміхатися. Авторці вдалося склеїти тисячі шматків – із сотні інтерв’ю, листів, документів – у дивовижну розповідь про вченого, який зробив революцію у вивченні теорії ігор.

Захоплива історія життя, яка нікого не залишить байдужим, надзвичайно зворушлива книга, що змінила тисячі читачів!

Створено: 06.02.2024
Переглядів: 1509
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.