Барви Великої Одеської Бібліоночі

14 лютого 2024 р. у Міжнародний день дарування книг та День закоханих в ОННБ відбулася Велика Одеська Бібліоніч-VІ - щорічний просвітницько-розважальний захід, на який залюбки приходять одесити та гості нашого міста. Кілька років поспіль Велика Одеська Бібліоніч впевнено посідає одне з чільних місць у календарі культурно-мистецьких подій Одеси.

З теплом і ностальгією згадуємо дві Бібліоночі мирного часу, за ними дві Бібліоночі в карантинних масках і ось вже вдруге відзначаємо Бібліоніч в умовах війни. Дякуємо нашим захисникам - Збройним Силам України, вклоняємося нашим полеглим героям, а ворогам кажемо по-одеськи: «не діждетесь!».

f-1.jpg f-2.jpg f-3.jpg

Генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова поділилася, що для неї, як організатора цього масштабного заходу, є пріоритетом:

«Найважливішою для нас є співпраця, завдяки якій постало це свято. В бібліотеці одночасно відбувається низка подій у різних її локаціях, в приміщеннях і навіть в укритті, під землею. Ми розуміємо важливість проведення нашої Бібліоночі попри війну, попри загрози і тривоги. Ми не робили перерви та продовжуємо чудову традицію, започатковану шість років тому, зараз ця історія вже виросла до проєкту Велика Одеська Бібліоніч. З нами співпрацює низка поважних інституцій, в нашому проєкті задіяні прекрасні діячі культури. Справді, програма щороку нова і щоразу вона розквітає новими яскравими барвами. Тож ми любимо цей проєкт і розвиватимемо його. Те, що День закоханих і Міжнародний день дарування книг співпадають у календарі стимулює нас.

У бібліотеці, старовинній палацовій будівлі, відбуваються одночасно і концертна програма, і поетичні читання, і модельні покази, і гра в буриме, і майстер-класи від народних майстрів та художників, і вистава «Камішібай» - японський театр з українськими героями. Ідеї цих і багатьох інших  подій та заходів пов’язані з книгою та натхненні нею. Проводячи наше свято, ми привертаємо увагу до важливості бібліотек та важливості читання. Ви бачите, скільки людей прийшло до нас і ще прийде. Щиро сподіваюсь, що завдяки нашим спільним зусиллям шанувальників книги та читання стане ще більше», - висловила впевненість Ірина Бірюкова.

І ось перша знакова подія бібліотечного святкового дня - патріотична акція «Бібліотека – українському воїну». Бібліотекарі відвідали наших захисників, які перебувають на реабілітації в одному з військових шпиталів Одеси, та подарували їм українські сучасні книжки різних жанрів і гостинці. У культурній програмі читали вірші Ліни Костенко та гуморески Павла Глазового. Усмішки на обличчях воїнів то є найкраща нагорода всім нам - працівникам тилу. 

О 17.00 святкування стартувало в головній локації - історичній будівлі ОННБ.  Причепурена бібліотека сяє святковими вогниками, тут гамірно й велелюдно. В аванзалі гостей радісно зустрічають книжкові феї з прозорими крильцями. Насолоджуємося музичним вітанням від Тетяни Кравченко (фортепіано), солістки Одеської обласної філармонії ім. Д. Ойстраха, лауреатки міжнародних конкурсів. А на другому поверсі, в Музеї книги, гості слухають концерт «Мелодії любові» учнів і викладачів Мистецької школи №11 м. Одеси.

Впродовж вечора у відділі мистецтв працював Салон літературного буриме «Поетичні імпровізації», в якому гості створювали вірші за заздалегідь підготовленими римами. Учасники складали та читали власні вірші, цитували рядки з української та світової літератури, що заохочувало юних і дорослих до творчості, а невимушена взаємодія та спілкування створювали чудовий настрій і дружню атмосферу. 

Книжкова виставка-інсталяція та літературна вікторина «Книжкова Love Story» дозволила відвідувачам свята не лише побачити, але й відчути атмосферу книжок, їхню емоційну силу та глибину, а літературна вікторина допомогла гостям стати часточкою літературного світу. 

У відділі краєзнавства «Одесика» відбувалася літературна вітальня «Поезія — це завжди неповторність…» від поетів Одеси — міста літератури ЮНЕСКО, на яку зібралося багато цікавого люду - одеська поетична тусовка та численні шанувальники майстрів слова. Завітав на вогник і спеціальний гість — лауреат Шевченківської премії Тарас Федюк. Багато хороших (різних і несподіваних) віршів про кохання, і не лише, читали зовсім юні та зрілі автори. Час пролетів непомітно. 

Тарас Федюк вперше за два роки читав свої вірші на публіці. Дізнавшись із соцмереж про подію в ОННБ, поет відвідав Велику Одеську Бібліоніч-VІ. Нові вірші славного земляка схвально сприйняла одеська поетична спільнота та численні шанувальники його таланту. Наступного дня маестро написав: «Дякую Одеській національній науковій бібліотеці та всім колегам, з якими разом читалось, всім, хто слухав». 

f-4.jpg f-5.jpg f-6.jpg

Світлана Пензова журналістка та авторка проєкту «Неекспертка», провела майстер-клас «Книги, любов і TikTok» для курсантів Одеського інституту внутрішніх справ і гостей бібліотеки. Велика аудиторія приєдналася до події онлайн через мережу ТікТок. Це не жарт - TikTok популяризує книги. Книги та TikTok – успішний тандем. Учасники зустрічі були одностайними, що читати – це модно і круто. 

«Що читати, щоб стати успішним?» – про це відвідувачі дізнавалися на майстер-класі від аналітика, політолога, кандидата філософських наук Олександри Решмеділової у залі наукових працівників.

f-7.jpg f-8.jpg f-9.jpg

Урочисте підбиття підсумків конкурсу «PRO-читання» від Одеської обласної бібліотеки для юнацтва відбулося у відділі краєзнавства «Одесика». А чи знаєте ви, що таке квіз? Гості грали у популярну інтелектуальну командну гру в форматі вікторини – Краєзнавчий квіз. У ній взяли участь дві змішані команди (діти та дорослі). Протягом квізу гравці відповідали на запитання ведучого про історичні події лютого, про назви одеських вулиць (іменовані на честь видатних українців), про українську літературу та одеські пам'ятники.

Шанувальники поетичного слова у Театральній студії «Очима ти сказав мені: люблю» насолоджувались любовною лірикою видатних українських поетів. Народна артистка України Діана Мала читала поезії від Шевченка - до Любки, а редактор журналу «Фаворит удачі» Галина Владимирська розповідала передісторії створення шедеврів. Педагоги Мистецької школи № 11 Олександра Шевченко та Микола Охрімчук виконували пісні про кохання на слова українських поетів.

На паркеті ошатного головного читального залу ОННБ дефілювали юні грації, демонструючи вишукане вбрання. Це дизайн-проєкт від міжнародного модельного агентства «Royal Family Models». Модельне агентство «Royal Family Models» (керівник проєкту – Марина Овчаренко) - чудова школа для кожної дівчинки чи хлопчика, хто хоче навчитися впевненої ходи та правильної постави, володіти своїм тілом та гарно позувати. 

Захоплюючу виставу японського театру «Камішібай», з українським казковим героєм, гості дивилися в електронному читальному залі.

Культурний фронт – воєнному фронту. Одеська національна наукова бібліотека відправила 10 тисяч гривень, які було зібрано під час проведення Великої Одеської Бібліоночі-VI, для передачі на потреби ЗСУ у фонд «Повернись живим». Цей колективний донат для наших захисників було зібрано на благодійних локаціях шостої Великої Одеської Бібліоночі. Кошти на підтримку ЗСУ збирали у різних локаціях:

«Бібліомантія: ворожіння на кохання» (головний читальний зал, партнер - Одеська обласна бібліотека для юнацтва)

Благодійний ярмарок «Від серця – до серця»: сувеніри, мистецькі вироби ручної роботи, декоративні прикраси та інше (головний читальний зал)

Миттєва лотерея з креативними подарунками від ОННБ (аванзал)

Бібліокавʼярня «Книжка й кава = гарна пара!» (відділ МБА, за підтримки ПРАТ «ЄННІ ФУДЗ»)

А в головному читальному залі панувала творча атмосфера.

Майстер-клас з виготовлення витинанки від Маріанни Панасюк. Під час творчого процесу народна майстриня розповідала учасникам і гостям заходу про традиційні теми та символічні сюжети українського витинання. Дорослі та діти з натхненням пізнавали секрети майстерності та власноруч виготовляли витинанки. 

Майстер-клас «Пташина сюїта» зібрав чимало охочих пофантазувати та виготовити власноруч декоративну композицію. Бібліотечний редактор, а за сумісництвом рукодільниця Наталія Майданюк ділиться підсумками майстер-класу: «Тішуся з того, що понад 50 милих пташок з нашої прекрасної книжкової скарбниці розлетілося по домівках одеситів і додали кожному трохи радості у складні воєнні часи». 

Весняні акварелі з Яриною Кобилінською. Мисткиня задоволена сьогоднішнім уроком: «Враження чудові. Я була готова до того, що прийдуть непідготовлені люди, але результат – оці гарнющі роботи - підтверджують те, що неталановитих людей немає, що всі люди носять в душі красу, своє бачення естетики. Якщо їм дати інструмент для самовираження, для того, щоб вони могли перенести це на папір, то виходять чудові речі». 

«Будь помітним» – майстер-клас з виготовлення закладок для книжок із світловідбивними елементами від Управління патрульної поліції в Одеській області. Разом з усіма охочими інспектори відділу зв’язків з громадськістю власноруч виготовляли книжкові закладки та світловідбивні флікери у формі сердечок, які можна прикріпити на одяг або рюкзак. Такі елементи роблять людину помітною у темну пору доби, тож у такий спосіб патрульні не тільки привітали читачів, а й попіклувалися про їх безпеку на дорозі.

Велику Одеську Бібліоніч вподобали і курсанти Одеського державного університету внутрішніх справ, які були активними учасниками майстер-класів.

f-10.jpg f-11.jpg f-12.jpg

«Монмартр у бібліотеці» портрети нашвидкуруч від художниці Еліни Жукової. Люди із задоволенням позували та насолоджувалися вечором. «Вона гарно намалювала, я схожа! Цей портрет - надзвичайно приємний подарунок...», - поділилася враженнями одна з відвідувачок свята.

f-13.jpg f-14.jpg f-15.jpg

«Подаруй бібліотеці сучасну українську книжку»: традиційна благодійна акція.  Ми глибоко зворушені тією активністю, яку продемонстрували одесити, долучившись до участі у цьому благодійному заході, попри виклики і випробування воєнного часу. За кілька днів до свята, під час Великої Одеської Бібліоночі і навіть наступного дня бібліотека все ще продовжували отримувати подарунки! Особлива подяка директору з розвитку видавництва «Гельветика» Катерині Головко та очільниці одеської «Книгарні-кав'ярні» Галині Дольник – за надихаючу патріотичну підбірку книжок, які передали пораненим воїнам у шпиталь.

f-16.jpg f-17.jpg f-18.jpg

Запальним завершенням Бібліоночі стало літературно-музичне шоу «Я співаю під дощем» солістки Одеської обласної філармонії ім. Д. Ойстраха чарівної Нелі Нечаєвої, яка виступила зі світовими та українськими хітами у супроводі Дмитра Пінчука, Миколи Самсонова, Ігоря Косинця та Андрія Чорного, полонивши публіку чудовим виконанням. Музика вищої проби, драйв і шквал оплесків.

f-19.jpg f-20.jpg f-21.jpg

«Фото-сходинки»: фотосесія від професіонала. От і відбулася фото-зустріч у бібліотечних фото-зонах з читачами, поціновувачами книг, закоханими у скарби, закладені у творах, які зберігає для вас Одеська національна наукова бібліотека. Велика Одеська Бібліоніч-VI промайнула на одному подиху, але спогади залишилися з нами – у фотографіях на сторінках соціальних мереж нашої книгозбірні та учасників свята, у теплих почуттях і ніжних спогадах. Щиро дякуємо нашим неймовірним гостям за позитивні емоції та чудові посмішки 


Одеська національна наукова бібліотека висловлює вдячніть партнерам заходу:

ПРАТ «ЄННІ ФУДЗ» і особисто Сергію ТЕРЗІЄВУ, голові Правління, заслуженому працівникові промисловості України;
колективу Одеської обласної філармонії ім. Д. Ойстраха і особисто директорці, заслуженому працівнику культури України Галині ЗІЦЕР;
колективу Одеського обласного центру української культури і особисто директорці Валентині ВІТОС;
Одеській обласній організації Національної спілки письменників України (голова Сергій Дмитрієв);
видавництву «Гельветика» і особисто директорці із розвитку Катерині Головко;
Одеському академічному українському музично-драматичному театру імені В. Василька (директорка- художня керівниця  Юлія Пивоварова);
патрульнiй поліції Одеської області;
колективу Одеськоїй обласної бібліотеки для юнацтва (директорка Олена Чоловська);
міжнародному модельному агенству «Royal Family Models» (керівниця - Марина Овчаренко), 
Офісу «Одеса – місто літератури ЮНЕСКО» (керівниція - Майя Дімерлі);
колективу Комунального закладу початкової мистецької освіти "Мистецька школа № 11 м. Одеси" (директор Дмитро Флоров);
ГО «Бібліополіс».


Дякуємо одеситам та гостям нашого міста, що завітали на свято, чим засвідчили свою любов до книги! Більше фотографій на сторінці події у Facebook.

Події Великої Одеської Бібліоночі - VI :


Анонс Великої Одеської Бібліоночі - VI на сайті ОННББібліотечні фахівці напередодні Міжнародного дня книгодарування відвідали у шпиталі поранених воїнів
Культурний фронт – воєнному фронту
Краєзнавчий квіз у бібліотеці
Літературна вітальня «Поезія – це завжди неповторність…»
Салон літературного буриме «Поетичні імпровізації»
«Фото-сходинки»
Дизайн-проєкт від міжнародного модельного агентства «Royal Family Models»
Майстер-клас від журналістки Світлани Пензової
«Книжкова Love Story»
Тарас Федюк вперше за два роки читав свої вірші на публіці
«Пташина сюїта» звучить у бібліотеці
Майстер-клас «Чарівне мереживо витинанки»
Театрально-поетичне дійство «Очима ти сказав мені: люблю»
Весняні акварелі шостої Великої Одеської Бібліоночі з Яриною Кобилінською
«Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу!» - благодійна акція до Міжнародного дня дарування книг-2024

Створено: 23.02.2024
Оновлено: 12.03.2024
Переглядів: 2151
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.