Театрально-поетичне дійство «Очима ти сказав мені: люблю»


Шоста Бібліоніч сяяла справжніми діамантами: народна артистка України Діана Мала читала поезії від Шевченка - до Любки, а редактор журналу «Фаворит удачі» Галина Владимирська ділилася передісторіями створення шедеврів.

Формат заходу привабив до себе шанувальників поезії та театру. Сценарій театрально-поетичного дійства «Очима ти сказав мені: люблю» був спеціально створений редакторкою журналу «Фаворит удачі» Галиною Владимирською для чарівної шостої Бібліоночі і передбачав занурення в особисті історії кохання, завдяки яким народилися відомі багатьом натхненні поетичні рядки.

Наділена талантами кількох муз, народна артистка України Діана Мала передавала слухачам емоції закоханих поетів – і класиків, і сучасних. О, диво! Прекрасним чином усі вірші в її майстерному виконанні здавалися щойно народженими. Ще більше емпатії у присутніх поціновувачів прекрасного викликало розкриття контексту особистих моментів із життя поетів, що надихнули написати ці рядки. Про авторів та їх коханих цікаво розповідала Галина Владимирська, від чого поезія ставала ближчою і – кінематографічно описаною.

Гості Бібліоночі-Ⅵ із захопленням  слухали вірші, які свого часу склали Шевченко, Франко, Тичина, Вороний, Сосюра, Симоненко, а також – наші геніальні сучасники Ліна Костенко і Андрій Любка.  Усі ці вірші увійшли у нову антологію поезій про кохання «Так ніхто не кохав» від видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га», яку упорядкував його очільник Іван Малкович. Назва антології – цитата з поезії Володимира Сосюри, який називають вершиною любовної лірики поета. Про те, що за назву дійства взято вірш Ліни Костенко «Очима ти сказав мені: люблю», мабуть, нагадувати не варто.

Дует народної артистки України Діани Малої і редакторки журналу «Фаворит удачі» Галини Владимирської доповнив музичний номер співаної поезії педагогів Мистецької школи № 11. Микола Охрімчук та Олександра Шевченко заспівали пісню «Ми підем, де трави похилі» на слова Андрія Малишка, музику для неї створив Платон Майборода.

Словом, вечір видався на славу:  він привабив тих, хто шукав натхнення в любовній ліриці видатних українських поетів та, можливо, сміливості і словесних підказок для власних освідчень у коханні.  

Створено: 20.02.2024
Оновлено: 21.02.2024
Переглядів: 1202
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.