Літературна вітальня «Поезія – це завжди неповторність…»

Анна Стреминська

Анна Стреминська

Аркадій Штипель

Аркадій Штипель

Влада Ільїнська

Влада Ільїнська

Данило Попов

Данило Попов

Євгенія Красноярова

Євгенія Красноярова

Ігор Божко

Ігор Божко

Катя Харченко

Катя Харченко

Крістіна Остапенко

Крістіна Остапенко

Майя Дімерлі

Майя Дімерлі

Марія Галіна

Марія Галіна

Михайло Куцак

Михайло Куцак

Олександра Швєд

Олександра Швєд


Одеська національна наукова бібліотека кілька років поспіль співпрацює із офісом Мережі креативних міст ЮНЕСКО «Одеса – місто літератури ЮНЕСКО». І чи не найкращим приводом для спільних творчих зустрічей є найромантичніша Велика Одеська Бібліоніч, що традиційно святкується в ОННБ вже шостий рік та присвячена Міжнародному дню дарування книжок і Дню усіх закоханих.

Тож у святковий вечір 14 лютого в приміщенні відділу краєзнавства «Одесика» відбулася літературна вітальня «Поезія – це завжди неповторність…» від поетів Одеси – міста літератури ЮНЕСКО.

foto-afisha.jpg

Чимало одеських поетів та поеток завітало на цю подію, аби поділитися власними поетичними рядками. Серед них – поети організації "Одеса - місто літератури ЮНЕСКО" Євгенія Красноярова, Анна Стреминська, Влада Ільїнська, Катя Харченко, Марія Галіна, Аркадій Штипель, Крістіна Остапенко, Олександра Швєд, Михайло Куцак, Ігор Божко, Данило Попов, Майя Дімерлі. 

Приємною несподіванкою для всіх був візит відомого українського поета, лауреата Шевченківської премії Тараса Федюка (2007 р. за збірку поезій «Обличчя пустелі»). Як виявилося, Тарас Олексійович дізнався про зустріч одеських поетів у стінах ОННБ із соціальної мережі facebook.

foto-fedyuk.jpg

Усміхнений, впізнаваний усіма, наш гість приїхав не з Києва, а з Овідіополя та радо відкрив поетичне засідання своїм виступом. Пан Тарас зазначив, що два роки від початку повномаштабного вторгнення рф не вибирався на от такі посиденьки, це перша поетична зустріч, на яку він наважився. Поет зачитав свої вірші. Особливий відгук серед присутніх віднайшла іронічна поезія «Я тебе – таку паскуду – не забуду все одно…». Сміялися, аплодували, просили почитати ще.

Очільниця офісу Мережі креативних міст "Одеса - місто літератури ЮНЕСКО" Майя Дімерлі, яка з радістю відгукнулася на пропозицію зібрати молодих поетів у нас, представляла публіці нових та вже знаних одеських поетів.

Нині, під час війни, саме любов є тим, що тримає, додає сили, мужності та стійкості у подальшій боротьбі. Поезія любові зачаровувала щемливими рядками любові до Вітчизни, родини, коханої людини… Кожен поет торкнувся тематики війни, яка привнесла в життя страх, біду, відчуття безпорадності…

Нікого не залишив байдужим вірш юної Олександри Швєд, який вона присвятила своєму рідному Херсону… Саша правдиво і трепетно описала власні переживання з приводу щоденних обстрілів рідного міста.

Участь у заході взяли також:

boshkov.jpg ishuk.jpg

Віталій Бошков – український і гагаузький поет, автор багатьох поетичних творів, присвячених рідній Бессарабії та Інна Іщук – дитяча письменниця та журналістка.

По різному звучало поетичне слово юних та досвідчених віршувальників, хтось зачитував їх тихо і непевно, хтось голосно й урочисто, та відгукувалося однаково у всіх присутніх емпатією і співпереживанням. 

foto-auditoriyi.jpg

Дякуємо всім учасникам за чудовий вечір, який попри всю тугу та переживання, був наповнений любов’ю і теплом від радості зустрічі.

Створено: 19.02.2024
Переглядів: 974
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.