Майстер-клас від журналістки, телеведучої, авторки літературного проєкту «Неекспертка» Світлани Пензової


Цікава зустріч відбулась у стінах бібліотеки у Міжнародний день дарування книг та День Закоханих 14 лютого. Журналіст, телеведуча, авторка літературного проєкту «Неекспертка» Світлана Пензова провела майстер-клас для курсантів Одеського інституту внутрішніх справ і гостей бібліотеки, та великої аудиторії, що приєдналася онлайн через мережу ТікТок.

Це не жарт — TikTok популяризує книги. Книги та TikTok – успішний тандем. Світлана Пензова розповіла про літературний проєкт «Неекспертка» який вона реалізує на платформах ТікТок та Instagram.

Отримали поради та обмінялись думками, як створити свій літературний блог. Обговорили й те, як світло та сучасна лампа, словник української мови та знання фемінітивів допоможуть швидко знайти аудиторію.

Поговорили про українську класику та сучасність. В день всіх закоханих розмова йшла про вишуканих та тендітних жінок XIX сторіччя – Ольгу Кобилянську та Лесю Українку. Повість Ольги Кобилянської «В неділю рано зілля копала» -- один з найкращих творів видатної української письменниці. Вона створена за мотивами відомої народної пісні-балади «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці». «Лісова пісня» Лесі Українки красою поетичних образів постала нарівні з такими творами світової класики, як «Сон літньої ночі» В. Шекспіра, «Пер Гюнт» Г. Ібсена. Не випадково  М.Рильський назвав цю драму-феєрію «діамантовим вінцем Українки».

На думку авторки літературного проєкту «Неекспертка» Світлани Пензової вже зараз помітно сплеск цікавості у суспільстві до читання книжок, до українських авторів та книг саме рідною мовою. Серед рекомендованих Світланою Пензовою для прочитання книжок – прониклива лірика Сергія Жадана та твори Леся Подерв’янського.

Тенденція до появи численних букблогів від любителів книжок у різних соціальних мережах довела: читання не втрачає своєї популярності. До того ж, блоги не просто інформують суспільство щодо книжкових новинок, а й сприяють промоції читання в цифровому середовищі на високому рівні.

Учасники зустрічі були одностайними, що читати – це модно і круто.

Створено: 19.02.2024
Оновлено: 20.02.2024
Переглядів: 1083
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.