"Великая Одесская революция"

7 червня 2019 року в ОННБ в рамках XX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулася презентація книги Олександра Прилипка та Валентина Стремядіна «Великая Одесская революция. 1913-1923. Годы, определившие эпоху. Историко-публицистический анализ иррегулярного времени»(Київ, 2019)

Об’єктом дослідження Олександра Прилипка та Валентина Стремядіна є Одеса у складі України та Європи початку ХХ століття. Автори здійснили історико-публіцистичний аналіз того часу, коли наше місто стало епіцентром могутніх соціальних, національних та політичних перетворень континентального масштабу, і вперше розглянули регіональну історію як частину національної і світової, при цьому відрізок означеного часу дослідники не ділили на дореволюційний та післяреволюційний. Читачеві надається можливість зрозуміти, як життя людей, вписане у рамки і правила царизму (1913 рік), внаслідок протестів і насильства поступово перейшло у стан радянського існування (1923 рік).     

Видання охоплює чимало тем і аспектів, що пояснюють причини виникнення соціальних і міжетнічних конфліктів, процеси взаємодії та роз’єднання різних верств населення українського Причорномор’я. Кожний окремий розділ присвячений одній або кільком темам, що «прив’язані» до певного року і розглядаються з позицій сучасної західної та вітчизняної історичної думки. Важливі проблеми, які не втрачають своєї актуальності, складають зміст роботи, що базується на більш ніж 120 документальних та аналітичних джерелах, опублікованих в Англії, США, Франції, Німеччині, Австрії, Польщі, Румунії, Туреччині, Росії.

Книга проілюстрована фотографіями, зокрема з газет тих років, і малюнками, створеними на основі старих фотографій, плакатів і картин українських і зарубіжних художників.

У презентації взяли участь: Ірина Бірюкова, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки; Юрій Рибачук, заступник Міністра культури України; Валентин Стремядін, заслужений працівник промисловості України, меценат, автор книги; Олександр Прилипко, публіцист, видавець, автор книги; Володимир Зубарь, кандидат юридичних наук, доцент Національного університету «Одеська юридична академія»; В`ячеслав Воронков, власний кореспондент газети Верховної Ради «Голос України» в Одеській області, політолог, президент Гільдії власних кореспондентів, керівник громадської організації «Ротарі клуб Одеса-Рішельє», заслужений журналіст України; Юрій Слюсар, заступник директора з наукової роботи Одеського історико-краєзнавчого музею. На заході також були присутні історики, краєзнавці, небайдужі до історії свого краю, одесити.

Проес-реліз

Програма

1.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg
5-1.jpg 6-voronkov.jpg 7zubar.jpg

Створено: 12.06.2019
Останнє оновлення: 21.06.2019
Переглядів: 499
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.