Творчий вечір Володимира Рутківського

7 червня 2019 року під час проведення Інтелект -форуму в рамках XX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» в Одеській національній науковій бібліотеці відбулась творча зустріч з видатним українським письменником і поетом, членом Одеської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреатом Національної премії імені Т.Г. Шевченка Володимиром Рутківським.

Ця зустріч була знаковою в біографії письменника: він вперше представив своїм читачам збірник вибраних поезій “Голоси” (Одеса : Друк Південь, 2019). На протязі всього свого життя В. Рутківський писав вірші і навіть друкував невеличкі збірники, але в такому повному обсязі його поетична творчість представлена вперше. “За моїм кожним віршованим рядком проглядає вона, моя Черкащина. І кожне моє слово — це лише скромна дяка своїй землі за щастя народитися саме на ній”, – сказав поет. Ніби наяву бачить читач чудові українські краєвиди, зоряне українське небо, сільські хатинки під величними деревами, плин рідних річок. А головне — люди праці, господарі цієї чудової землі, які все своє життя працюють на ній, прикрашають її своєю працею і величають своєю прекрасною щирою і поетичною мовою... І сам поет на неозорій хлібній ниві проріс повнодзвонним золотим колосом...

Поряд з цим поетичним збірником постав чудовий історичний роман Володимира Рутківського “Сині Води” в новій редакції (Київ : А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2019), в якому письменник розкриває перед читачем майже нікому невідому сторінку славної минувшини України – битву українців з татарською ордою під Синіми Водами. І хоча на весь світ прославляли саме Куликовську битву, під час якої нібито вперше в історії було розбито татарську орду, В. Рутківський вивчивши безліч першоджерел, ознайомившись з українськими хроніками, польськими матеріалами, довів своєю історичною працею, що саме наші пращури — українці були першими в світовій історії, хто розгромив татаро-монгольську орду. Вони підірвали могутність Золотої Орди і поклали початок звільненню східнослов'янських народів від татаро-монгольського іга.

Під час творчої зустрічі присутні прослухали наукову доповідь Тараса Гончарука, доктора історичних наук, професора кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І. Мечникова, який розкрив перед ними науковий погляд на битву під Синіми Водами, а також кандидата історичних наук, доцента кафедри суспільних наук ОНМедУ Тетяна Подкупко, яка всебічно і ґрунтовно змалювала козацьку епоху в творчості письменника. Особливо теплим і поетичним був виступ Н.П. Марченко, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту біографічних досліджень НБУ ім. В.І.Вернадського, яка вже 20 років досліджує життєвий і творчий шлях Володимира Рутківського як співця козацького степу. Дуже щирим, по-жіночому гарним та щемким стає виступ поетеси А.А. Іщук, члена Одеської обласної організації НСПУ “Поезія — це стан душі!”

Під час творчої зустрічі неодноразово виступав письменник і поет В. Рутківський, розповідаючи про історію задуму і написання своїх творів, згадуючи своє дитинство, юність і роки роботи в Одеській письменницький організації, своїх вчителів і друзів.

Велику увагу слухачів привернула книжково-ілюстративна виставка “Світ мрій джури української літератури – Володимира Рутківського”, головним експонатом якої став номер газети “Чорноморська комуна” (нині "Чорноморські новини") за 11 січня 1959 р., в якій був надрукований перший вірш “Час той близько” двадцятидворічного робітника Одеського суперфосфатного заводу Володі Рутківського. Із заводських воріт у світ творчості вийшов поет Володимир Рутківський!

1-volod_rutkivs.jpg 2-efimova_ai_prez_rudkivs.jpg 3-marchenko_np_prez_rutkivs.jpg

      Володимир Рутківський                      Анна Єфимова                             Наталя Марченко

4-d_shupta-prez_rutkivs_kogo.jpg 5-eksponat__vist_prez_rutkivs_k.jpg 6-gosti_prez_rutkivs.jpg

     Дмитро Шупта                            Експонати виставки                              Гості заходу

Створено: 09.07.2019
Переглядів: 314
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.