Інтелект-форум 2019. Прес-конференція #2

16 травня 2019 року у прес-центрі «Odessit.ua» відбулася друга прес-конференція, присвячена Інтелект-форуму, який  проходитиме 7-9 червня 2019 року в Одесі. Подія, яка відбувається під егідою Міністерства культури України, включатиме XX Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині», круглий стіл «Інноваційна діяльність бібліотек України: стратегії розвитку в інформаційному суспільстві», який в свою чергу стане ключовим заходом "ОдесаБібліоСаміту" - професійної програми для фахівців бібліотек, музеїв, архівів

1.jpg 2.jpg

Основна мета ХХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» залишається незмінною протягом двох десятиліть. Це збереження та примноження духовного й культурного надбання українського народу, утвердження в суспільстві престижу української книги, створення сприятливих умов для видання та популяризації  української  книги, піднесення вітчизняної видавничої справи, поповнення бібліотек Південного регіону новими виданнями, розповсюдження книг серед читачів, виховання культури читання та любові до української мови на кращих зразках вітчизняної літератури, підтримка молодих письменників і поетів. 

Засновниками заходу є Міністерство культури України, Одеська обласна державна адміністрація, Одеська обласна рада, Одеська міська рада, Українська асоціація видавців та книгорозповсіджувачів, Книжкова палата України ім. І.Федорова і Одеська національна наукова бібліотека. Організаторами подій форуму окрім Одеської національної наукової бібліотеки є профільні департаменти Одеської обласної державної адміністрації (департамент культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини, департамент освіти і науки), департамент культури та туризму Одеської міської ради, Український інстутут книги, Українська асоціація видавців та книгорозповсіджувачів, Одеська обласна організація Національної спілки письменників України, Вилківська міська об'єднана територіальна громада. До організаційного комітету також увійшли керівники провідних бібліотечних закладів Одеси та області, засобів масової інформації, громадських організацій, партнери бібліотеки. 

Генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, голова оргкомітету Інтелект-форуму Ірина Бірюкова розповіла про концепцію і мету проекту:

- Головною метою Інтелект-форуму є підвищення культурного, освітнього, інформаційного потенціалу України шляхом створення ефективного соціокомунікаційного простору для поглиблення стратегічного партнерства бібліотек та інших закладів культури, науки, освіти за сприяння представників владних структур, громадських об’єднань, бізнесу тощо. Інтелект-форум, який проходитиме під егідою Міністерства культури України, матиме два потужних напрями. Перший - це насичена програма заходів, спрямованих на популяризацію книги і читання. Так, в Одесі пройде численна кількість презентацій, автограф-сесій, майстер-класів, творчих зустрічей з провідними літераторами та видавництвами України в рамках XX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині». Другим напрямом буде професійна програма для працівників бібліотек, музеїв та архівів - ОдесаБібліоСаміт,участь в якому візьмуть керівники та фахівці національних бібліотек національних, державних та обласних бібліотек України, Грузії та Молдови, бібліотек вищих навчальних закладів тощо. Ключовою подією ОдесаБібліоСаміту є круглий стіл «Інноваційна діяльність бібліотек України: стратегії розвитку в інформаційному суспільстві», метою якого є створення, розвиток та запровадження інноваційних практик у роботу бібліотек, забезпечення ефективності сучасного бібліотечного обслуговування, обговорення актуальних проблем бібліотечної діяльності, обмін досвідом роботи. 

Заступник генерального директора ОННБ, заслужений працівник України, заступник голови оргкомітету XX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» Ольга Бєльницька розповіла про цікаві новинки програми форуму:

– На виставці свою продукцію представлятимуть близько 100 вітчизняних видавництв: «Алерта», «Генеза», «Картографія», «Ліра-К» «Мистецтво» (Київ), «Твердиня» (Луцьк), «Навчальна книга – Богдан» (Тернопіль), «Астропринт», «Прес-кур’єр», «ВМВ» (Одеса), «Ірбіс» (Ізмаїл, Одеська область) та інші. Вперше у виставці-форумі братимуть участь видавництва «Право» Національної академії правових наук України та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Харків), «Веселка», «Оріон» (Київ), «Яслав» (Миколаїв) та ін. Програма виставки-форуму передбачає широкий спектр інформаційно-рекламних заходів: презентації нових вітчизняних видань та видавничих проектів, у т. ч. проекту Ротарі-книга, промоакції, поетичні читання, панельні дискусії, творчі майданчики, автограф-сесії, майстер-класи. Серед знакових подій - творчі зустрічі з письменником-белетристом Андрієм Кокотюхою, лауреатом відзнаки «Золотий письменник України»; провідним українським дитячим письменником Володимиром Рутківським, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка (2012) та ін. Вперше до нас приїжджає дитяче видавництво «Веселка». Також відбудеться зустріч з Українським освітянським-видавничим центром «Оріон» з Києва, який представить підручники для навчально-учбових закладів. Видавництво «Мистецтво» презентуватиме видавничо-інформаційний проект «Гетьман Іван Мазепа та його доба», одне з видань якого - книга Сергія Павленка «Іван Мазепа. Україна 1708-1709 років у джерелах доби». Цього року за традицією гості та учасники виставки-форуму відвідають «українську Венецію» – м. Вилкове Одеської області, де відбудеться виїзне Свято української книги.

Нові надходження на конкурс «Краща книга виставки-форуму – 2019» представила журналістам завідувач відділу мистецтв ОННБ, заслужений працівник культури України Тетяна Щурова:

– Конкурс «Краща книга виставки-форуму» проводиться серед видавництв – учасників виставки-форуму в 10 номінаціях:
    1. Сучасне літературно-художнє видання.
    2. Дитячий світ.
    3. Навчальна книга.
    4. Українська та зарубіжна художня класика.
    5. Енциклопедичне, довідкове видання.
    6. Літературознавство, мистецтвознавство, фольклор.
    7. Наукове, науково-популярне видання.
    8. Документально-художнє видання (публіцистика).
    9. Історична спадщина.
    10. Краща книга з питань мистецтва.

Загалом до участі у конкурсі подано близько ста назв видань від сорока видавництв. Це наукові праці, класичні та сучасні твори, цікаво ілюстровані видання, різноманітна література для дітей. На конкурс цього року, як завжди, подано досить багато книжок одеських авторів. Радіємо, що частина з них були написані з використанням фондів ОННБ. Запрошуємо читачів познайомитися з цими виданнями, представленими в НОМІНАЦІЙНОМУ СПИСКУ конкурсу «Краща книга виставки-форуму 2019 року»! Підсумки конкурсу буде підведено в останній день роботи форуму 9 червня 2019 року. 

Створено: 20.05.2019
Останнє оновлення: 04.06.2019
Переглядів: 280© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.