МИСТЕЦЬКІ ОБРІЇ: видання з наукового доробку Одеського музею західного і східного мистецтва

Одеському музею західного і східного мистецтва цього року виповнилося 98 років, майже століття славної історії. Сьогодні ОМЗСМ є значним науково-просвітницьким центром, колектив якого за останні роки видав новий чудовий альбом колекції музею, низку важливих наукових каталогів, збірників статей – все це доробок співробітників музею. Нещодавно заступник директора з наукової роботи Ірина Глєбова здобула засновану у 1989 році престижну італійську премію «Золоте яблуко». Премія присуджується жінкам усього світу за особливі здобутки у професії. Разом з друзями – працівниками музею ми пишаємось Іриною і бажаємо їй подальших успіхів. А всім зацікавленим – нових книжок від WE Art Museum. 

 

01-1.jpg 04-2.jpg
03-3.jpg 02-2.jpg

Одеський музей західного і східного мистецтва / вступ. ст.: І. Глєбова, Л. Сауленко; упоряд.: колектив авт. – Київ : Мистецтво, 2016. – 240 с. : іл.

У музеї зберігається одне з найкращих в Україні зібрань зарубіжного образотворчого та прикладного мистецтва від найдавніших часів до сьогодення. Експонати музею вирізняються високим художнім рівнем. Серед них є справжні перлини, згадаємо хоча б «Взяття Христа під варту, або Поцілунок Іуди»  Мікеланджело да Караваджо, твори художників Алессандро Маньяско, Бернардо Строцці, Франса Хальса, Шарля Добіньї, Альберта Едельфельта, Кітагави Утамаро, Ці Байші та багатьох інших. Серед творів прикладного та народного мистецтва увагу приваблюють колекції декоративно-ужиткового характеру, які презентують традиційні промисли східних країн – Японії, Китаю, Індії.

Альбом має чітку та зручну структуру. Змістовна вступна стаття знайомить читача з історією музею та його наповненням. Різноманіття та художню цінність колекцій музею дають можливість представити окремі розділи: західноєвропейський живопис, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво, мистецтво країн Сходу. Кожен представлений експонат супроводжується розгорнутою анотацією, де надається досить повна інформація про нього. 

Книга видана на високому поліграфічному рівні державним видавництвом «Мистецтво», з яким музей пов’язаний довгими роками дружби та співпраці.  

 

05.jpg 06.jpg
07.jpg 09.jpg 08.jpg

WE Art Museum. Золота доба. Мистецтво Голландії 17 століття : з фондів Одеського музею західного і східного мистецтва : кат. вист. / авт.-упоряд.: І. Глєбова, Т. Балановська ; фот., репрод.: В. Дмитрюк, О. Сінельников ; відп. за вид. І. Пороник. – Одеса, 2018. – 112 с. : іл.

У вступній статті куратори виставки та автори каталогу Ірина Глєбова і Тетяна Балановська відзначили: «Виставка з фондів Одеського музею західного та східного мистецтва презентує більше 60 творів: картини, гравюри, оригінальний малюнок і зразки делфтського фаянсу... Окраса виставки – два шедеври геніального портретиста Франса Гальса: славетні картини «Євангеліст  Лука» і «Євангеліст Матфей», які брали участь у багатьох зарубіжних виставках...

Гучна слава голландського живопису часто затьмарює значення голландської графіки, але в 17 столітті вона посідає рівноцінне і рівноправне місце поруч з ним...  Перлина графічної колекції – мініатюрний офорт великого Рембрандта «Жебрак, що спирається на палицю»...

Найбільші успіхи голландського ужитково-декоративного мистецтва пов’язані з виробництвом фаянсу, тому експозицію доповнюють кілька зразків славетного біло-блакитного фаянсу, який вироблявся в стародавньому місті Делфт і користувався великою популярністю в світі.

Виставка стала можливою завдяки інтенсивній музейній науково-дослідній діяльності».

 

10.jpg 11.jpg 12-1.jpg

Збірник наукових статей. До 95-річчя музею / передм.: І. Глєбова, І. Пороник ; наук. ред. та упоряд. І. Глєбова ; фот., репрод. О. Сінельников ; Одес. музей захід. і схід. мистецтва. – Одеса : Астропринт, 2019. – 120 с. : іл.

Це вже третій збірник, здійснений силами науковців музею, присвячений різним напрямкам дослідницької діяльності. Постійна робота з вивчення колекції  дозволила відкрити багато нового та цінного матеріалу, про який йдеться в статтях Т. Балановської, І. Барсученко, Т. Бикадорової, І. Глєбової,  І. Тимохової, А. Фролкової. Відображено проблеми музейного копіювання та експозіційно-виставкової роботи, музейної педагогіки та інше.

Створено: 30.06.2022
Переглядів: 1965
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.