«Гарантії реалізації конституційних прав та свобод людини і громадянина»

foto-1.jpg

У рамках програми «Інформаційно-контактного центру правової допомоги», здійснюваної ОННБ у співпраці з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області, 27 червня 2022 року в читальному залі ОННБ за адресою: вул. Акад. Філатова, 1, до Дня Конституції України відбулася лекція доктора юридичних наук, доцента, професорки кафедри конституційного та міжнародного права Одеського державного університету внутрішніх справ Єлизавети Олегівни Львової про «Гарантії реалізації конституційних прав та свобод людини і громадянина».

foto-2.jpg

Прийняття Конституції 28 червня 1996 року закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина та сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Єлизавета Олегівна розповіла про складнощі правового регулювання, а також про соціальне призначення Конституції України та задоволення загальнолюдських потреб у сучасних реаліях, під час збройної агресії Російської Федерації і її повномасштабного вторгнення на територію України.

Незважаючи на сучасні реалії, права людини підлягають виключній охороні. Це зумовлено тим, що положення Конституції України визнають найвищою соціальною цінністю людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку.

Є. О. Львова підкреслила важливість внесення змін до норм Конституції України, а також торкнулася питань територіального устрою нашої держави, а також перебігу євроінтеграційних процесів та декомунізації під час воєнного стану. Наголосила на важливих моментах роботи державного апарату України, його напряму діяльності щодо забезпечення прав людини та громадянина, національної безпеки країни для подальшого функціонування в умовах воєнного стану.

foto-3.jpg foto-4.jpg

Є. О. Львова передала Одеській національній науковій бібліотеці монографію «Глобальний конституціоналізм: теоретичні підходи та правові виклики до формування», в якій розкривається трансформація і здійснюється реконструкція принципів міжнародного публічного та конституційного права з урахуванням ідей глобального конституціоналізму, особливо в контексті розвитку та прозорості правових механізмів забезпечення та захисту прав і свобод людини, забезпечення національних інтересів і реалізації державного суверенітету у світовому глобалізованому правовому просторі. Окремо розкривається роль конституційної держави України у становленні глобального конституціоналізму.

Про гарантії реалізації конституційних прав та свобод людини і громадянина розповів головний юрист Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Одеської області Владислав Марков, він зробив акцент на деяких конституційних правах людини та громадянина під час воєнного стану, а саме: на захист і прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина.

foto-5.jpg foto-6.jpg

У рамках заходу було представлено книжкову виставку «Конституція України в контексті сучасності», на якій можна ознайомитися з виданнями, що відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.

Створено: 27.06.2022
Оновлено: 29.06.2022
Переглядів: 1888
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.