«Слово – це зброя!»: творча зустріч з журналістами Одещини

16 червня Одеська  національна наукова бібліотека у співпраці з Одеською регіональною організацією Національної спілки журналістів України провели творчу зустріч «Слово – це зброя!». На порядку денному було вшанування пам'яті українських та іноземних медійників, які загинули через війну в Україні, гідно виконуючи свій журналістський обов’язок. У рамках заходу відбувся дискусійний інтерактив: чим живуть і над чим працюють у випробувальні воєнні часи журналісти Одещини; як нині вдосконалити «алгоритм взаємодії» журналістів та бібліотеки у створенні доступного і достовірного інформаційного простору.

foto-1.jpg

Робота журналістів у всі часи вважалася надзвичайно важливою, а тепер, під час війни, набула виключної значущості і, на жаль, стала більш небезпечною. З 24 лютого, через війну на теренах України загинуло понад 30 українських та іноземних медійників. На початку заходу  присутні  вшанували пам'ять загиблих журналістів  хвилиною мовчання.

foto-2.jpg

У вітальному слові Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України подякувала журналістам за їх важливу й високовідповідальну працю, зауваживши, що «нинішня  реальність гартує громадянську ідентичність українського народу, об'єднує людей перед викликами і небезпеками, які принесла війна в домівку кожного жителя України. Тому сьогодні ще актуальнішими є пріоритети нашої професії, зокрема, забезпечення вільного доступу до інформації, а бібліотеки продовжують залишатися дієвим механізмом для подолання бар’єрів, що існують через різницю у можливостях користування ресурсами та технологіями.  Захист інформаційного простору, боротьба з фейками, дезінформацією та кіберзагрозами – у цьому контексті наша робота є спорідненою із завданнями, які виконують журналісти, а оперативне поширення і донесення достовірної інформації є спільною площиною нашої роботи».

foto-3.jpg

Про роботу і творчі плани Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України розповів її голова  Юрій  Работін, заслужений журналіст України, засновник міжнародного конкурсу «Українська мова – мова єднання». Він також передав бібліотеці нові книжки вітчизняних та зарубіжних авторів, що вийшли обмеженим тиражем у 2021 році, та фахову періодику, зокрема останні номери  газети «Золотослів».  Вразила й емоціональна розповідь журналіста про нещодавнє відрядження на Миколаївщину.

foto-4.jpg foto-5.jpg

Творчими планами колективу газети «Вечерняя Одесса» поділився її редактор Олег Суслов. Він передав у фонд бібліотеки останні номери газети та унікальний примірник за 24 лютого 2022 року, що висвітлює  події початку російського вторгнення.

foto-6.jpg foto-7-1.jpg

Про головні виклики перед українськими медіа в умовах війни йшлося у виступі Олександра Галяса, заступника редактора газети «Порто-Франко».

foto-8.jpg

На думку  редактора «Українського радіо. Одеса» Геннадія Степаненка «достовірність інформації і відповідальність –  основні критерії роботи журналіста, особливо тепер, в умовах загострення інформаційної війни, що ведеться проти України десятиліттями, а нині настала особливо гаряча її фаза. Велика кількість фейків, фактологічні помилки, різноманітні оцінки псевдоекспертів, - все це пряма загроза якісній інформації, спираючись на котру, аудиторія спроможна ухвалити критично важливі життєві рішення».

foto-9.jpg

Темі білінгвізму  у сфері міжкультурної комунікації присвятила свою доповідь Вікторія Сікорська, доктор філософії, кандидат філологічних наук, доцент Одеського національного морського університету, член НСЖУ.

foto-10.jpg

З позицій власного журналістського досвіду Тетяна Ананченко, культуролог і краєзнавець, зазначила, що  саме через війну журналісти і засоби ЗМІ мають посилювати свою пильність до критеріїв достовірності і фахової майстерності у подачі інформації: «Слово – це зброя, і цією «зброєю» потрібно вміти користуватися відповідально, щоб вона не перетворилася на «антизброю», не стала на заваді консолідації суспільства».

foto-11.jpg

Письменник і журналіст Роман Кракалія підкреслив важливість не тільки достовірності і точності інформації,  а й  регулярного її надання . Зокрема, він зазначив, що «попри загальне скрутне становище, спричинене війною, в умовах гострої економії, коли ЗМІ змушені скорочувати контент, штат, закривати частину проєктів чи рубрик,  одеська обласна газета «Чорноморські новини» не припиняє своїх випусків, своєчасно надає читачам актуальну інформацію та глибоку аналітику».

foto-12.jpg

Наприкінці зустрічі  майстри Слова щедро поділилися власним творчим доробком: читали поезії, прозові уривки, публіцистичні замальовки, а також дарували бібліотеці нові видання, що поповнили  виставку «Журналісти Одещини – бібліотеці».

foto-13.jpg foto-14.jpg

Ведуча заходу Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності ОННБ, приймає дарунки  від журналістів.

Створено: 18.06.2022
Переглядів: 1945
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.