Всесвітній день донора крові

До Всесвітнього дня донора крові, який щороку відзначається 14 червня, на базі читального залу ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) у рамках програми «Інформаційно-контактного центру правової допомоги», що здійснюється ОННБ у співпраці з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області, відбулася лекція на тему «Всесвітній день донора крові».

В Україні питання донорства стоїть надзвичайно гостро, адже знайти кров рідкісної групи було й є досить проблематично, особливо в умовах воєнного стану, коли попит значно перевищує пропозицію. Тому в День донора Всесвітня організація охорони здоров’я привертає увагу суспільства до необхідності регулярно здавати кров, щоб запобігти її нестачі в лікарнях і клініках. Є всі підстави говорити про донорство як про невід’ємний елемент національної безпеки будь-якого сучасного суспільства.

Головний юрист сектору Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Єкатерина Булаткіна розповіла про значення цього дня, який є своєрідним виявом вдячності мільйонам людей, які допомагають рятувати життя і зберігати здоров’я інших людей, здаючи свою кров. 

donor-1-2-1.jpg donor-1.jpg

Власне, саме слово «донор» походить від латинського dono – дарую. Донором може стати практично будь-яка здорова людина у віці від 18 до 60 років, якщо вона не має протипоказань. Відвідувачі заходу дізналися, яких правил потрібно дотримуватися, готуючись до здачі крові, як харчуватися перед цим, що робити після здачі крові та іншу корисну інформацію. Учасники заходу дізналися про перелік протипоказань щодо донорства.

З нагоди Всесвітнього дня донора висловлюємо подяку всім, хто здає кров заради здоров’я чи порятунку життя інших людей. Бажаємо міцного здоров’я, наснаги та мирного неба.

Створено: 15.06.2022
Оновлено: 16.06.2022
Переглядів: 1742
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.