Поповнення фонду наукових історичних видань

img_20210705_163141-2.jpg

Інформуємо шановних користувачів про надходження до фонду Одеської національної наукової бібліотеки монографії «Коли той світанок настане? Проєкти "світлого майбутнього" і "щасливого дитинства" від комуністичних творців Голодомору» (Хмельницький, 2021).

Нову наукову працю Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду за авторства директора, доктора історичних наук Світлани Маркової та завідувача відділу історичних досліджень, кандидата історичних наук, доцента Інни Шугальової, на прохання авторів, передала до нашої книгозбірні Наталія Петрова, старший науковий співробітник відділу дослідження соціо-демографічних та правових аспектів Голодомору-геноциду Інституту дослідження Голодомору, філіалу Національного музею Голодомору-геноциду.

img-4e1a6b6a3f2cd0a49b15dceea624a1a5-v-2.jpg

На фото: Олеся Кривогуз, завідувач відділу наукового комплектування та обліку документно-інформаційних ресурсів ОННБ та Наталія Петрова, старший науковий співробітник відділу дослідження соціо-демографічних та правових аспектів Голодомору-геноциду Інституту дослідження Голодомору, філіалу Національного музею Голодомору-геноциду


Книга написана на основі великої джерельної бази та містить комплексну соціально-культурну і суспільно-політичну характеристику еволюції українського соціуму на початку ХХ ст.; приділено увагу формуванню українського парагромадянського селянського суспільства (виникненню елементів громадянського суспільства), його зламу в роки Голодомору 1932-1933 рр. У виданні проаналізовано методи творення комуністичним режимом "нової людини", соціально-культурні наслідки, руйнування традиційного для українців світогляду та моделей поведінки. Простежено етапи формування совєтських міфів "світлого майбутнього", "щасливого дитинства", процеси індоктринації свідомості молоді та дітей. Висвітлено передумови та наслідки виникнення ідейно-цілісного конфлікту "батьки-діти". Відтворено катастрофічну ситуацію, яка склалася в дитячих будинках та інтернатах УСРР.

Видання розраховане на широке коло читачів: науковців, викладачів, вчителів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією України ХХ ст..

Висловлюємо щиру вдячність авторам за подаровану книгу та бажаємо успіхів у подальших наукових розвідках!

 Усіх зацікавлених чекаємо у нашій книгозбірні для ознайомлення з виданням.

 

Створено: 05.07.2021
Переглядів: 19156
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.