Подяка Олександру Коломийчуку

foto-1-miniatyura.jpg foto-2.jpg

Нещодавно Одеська національна наукова бібліотека поповнила свої унікальні фонди монографією українського етнолога, кандидата історичних наук Олександра Коломийчука«Календарна обрядовість українців Бойківщини: осінньо-зимовий цикл (кінець ХІХ – 30-ті рр. ХХ ст.)» (Івано-Франківськ, 2022). За дорученням автора, книгу до ОННБ передала Наталя Петрова, рецензент видання, друг і надійний партнер бібліотеки, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та етнології України факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

foto-03.jpg

Дослідження Олександра Коломийчука ґрунтується на основі широкого кола праць вітчизняної та європейської етнології, результатів польових досліджень автора, даних із українських та польських архівів, опублікованих джерел і мемуарів. У ньому комплексно проаналізовано осінньо-зимову календарну обрядовість Бойківщини кінця ХІХ – 30-х рр. ХХ ст.: простежено головні мотиви та семантичне наповнення осінньо-зимових християнських свят на теренах історико-етнографічного масиву; уточнено календарні межі сезонів у традиційних народних уявленнях українців Бойківщини; розглянуто ґенезу й сучасні форми побутування окремих архаїчних явищ звичаєвообрядової культури горян; виокремлено й досліджено маловідомі у сучасній українській етнології реліктові обрядодії в різдвяно-водохресному циклі свят на Бойківщині; введено до наукового обігу матеріали етнографічних експедицій, що зафіксовані автором на теренах Польщі від українців Західної Бойківщини – переселенців у рамках акції «Вісла» 1974 р.

Висловлюємо щиру вдячність Олександру Коломийчуку і Наталі Петровій за подароване видання та бажаємо нових наукових здобутків!

Запрошуємо всіх зацікавлених користувачів до ознайомлення
 з книгою у фонді Одеської національної наукової бібліотеки.

Створено: 06.07.2023
Переглядів: 6918
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.