Подяка Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного

foto-1.jpg

Висловлюємо щиру вдячність Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного (м. Київ) за подарунок добірки актуальних історичних видань.

Фонди нашої книгозбірні збагатили:

foto-2.jpg

Мистецький альбом «Сергій Тимошенко. Повернення» (Харків, 2021), що є даниною пам`яті і поваги видатному українському інженеру-архітектору, перекладачу та громадському діячу Сергію Тимошенку (1881-1950), ім`я якого було знаним поза батьківщиною, але недостатньо відомим в Україні. Дослідники розкривають життєвий шлях, багатогранність таланту і масштабність творчого доробку архітектора в Україні та за кордоном. Усе своє життя С. Тимошенко був подвижником формування і утвердження національної ідеї – як політик; українського національного стилю – як один з найяскравіших представників архітектурного середовища України першої половини ХХ ст. Видання увібрало архівні документи, креслення, детальні описи та унікальні фотографії споруд, створених Сергієм Тимошенком у Харкові, Рівному, Луцьку, Львові, а також науково-популярні статті, присвячені його діяльності.

foto-3.jpg

Наукова монографія «Болград. Очаків. Рахів» (Кам’янець-Подільський, 2020) – фундаментальна праця, присвячена дослідженню культурної спадщини Болграда, Очакова, Рахова. Вона включає вивчення їх минулого, об`єктів культурної та історичної спадщини усіх видів, а також таких складових традиційного середовища, як природна підоснова розвитку міста, планувальна організація, архітектурно-просторова композиція, архітектурно-художні особливості досліджуваних міст. Видання започатковує серію «Культурна спадщина історичних міст України», яка побудована на дослідженнях з вивчення історії населених пунктів із метою розроблення історико-архітектурних опорних планів з визначення меж та режимів зон охорони пам`яток, історичних ареалів, проведених Підприємством об’єднання громадян (ПОГ) «Інститут культурної спадщини» Всеукраїнської ради з охорони культурної спадщини України (ВРОКСУ). Ця науково-проєктна документація є невід`ємною складовою генеральних планів міст, що зумовлює необхідність і актуальність таких досліджень.

foto-4.jpg 

Збірник вибраних праць Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Мефодія (1949-2015) «Один народ, одна мова, одна церква» (Київ, 2015) висвітлює головну історичну подію церковного життя України ХХ ст. – відновлення автокефального буття Української Церкви та проголошення Київського Патріархату.

Подаровані видання розраховані на істориків, краєзнавців, архітекторів, культурологів та усіх, хто цікавиться історією, архітектурою, культурною і духовною спадщиною України.

Запрошуємо ознайомитися з виданнями в читальних залах
Одеської національної наукової бібліотеки!

 

Інформацію підготував відділ наукового комплектування
та обліку документно-інформаційних ресурсів

Створено: 11.08.2023
Переглядів: 5505
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.