Подяка Людмилі Соколюк

obk-1.jpg 3.jpg obk-2.jpg

Соколюк Л.Д. Школа Ранєвської-Іванової: Мистецько-промислова освіта у Харкові (друга половина ХІХ – початку ХХ ст.) / Людмила Соколюк. – Харків : Видавець Олександр Савчук, 2020. – 248 с., 311 іл.

2.jpg

Монографія присвячена подвижнику на поприщі вітчизняного мистецтва, художниці Марії Ранєвській-Івановій (1840-1912), яка у 1869 році відкрила у Харкові першу на теренах України приватну художньо-промислову школу. Поряд з Одеською рисувальною школою Одеського товариства красних мистецтв (1865) та Київською рисувальною школою Миколи Мурашка (1875) вона стала базовим закладом з підготовки професіоналів як у сфері образотворчого мистецтва, так і художньої промисловості, чим принципово відрізнялася від двох попередніх.

У монографії розкриваються особливості художньо-педагогічної системи школи Ранєвської-Іванової, її роль у художньому житті міста, яку автор, Людмила Соколюк розглядає також у контексті європейського руху мистецтв і ремесл.

Видання присвячене 180-річчю від дня народження М. Ранєвської-Іванової та з нагоди 100-ліття створення Харківської державної академії мистецтв.

Висловлюємо подяку професору Людмилі Соколюк за цей книжковий дарунок.

Людмила Данилівна Соколюк – відомий мистецтвознавець і педагог, доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедрою теорії і історії мистецтва Харківської державної академії дизайну і мистецтв, автор ґрунтовних монографій «Михайло Бойчук та його школа» (Харків, 2014) та «Михайло Жук: мистець-літератор» (Харків, 2018).

Створено: 10.03.2021
Переглядів: 20947
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.