ТОП 5 книжок травня: вибір бібліотекаря

1.jpg

В умовах сьогодення особливої актуальності набуває тема здоров'я, зміцнення імунітету та ведення здорового способу життя.

«Mens sana in corpore sano» (лат. «У здоровому тілі – здоровий дух») – відомий крилатий вислів, що став гаслом нашого сьогодення.

Одеська національна наукова бібліотека пропонує інтелект-розминку, адже давно доведено, що читання – це прекрасний спосіб підтримувати і покращувати своє інтелектуальне і фізичне здоров’я.

Тож, обирайте біблiотерапію, знаходьте книги, які вам подобаються і насолоджуйтеся читанням та укріплюйте свій фізичний і інтелектуальний імунітет. 

Читання – це корисно!
Читайте на здоров'я!

2.jpg 3.jpg 5.jpg

2300 вибраних мудрих думок про книгу і читання / Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького, Наукова біб-ка ім. Максимовича; упоряд. Григорій Михайлович Голиш. – Черкаси : Вертикаль, 2018. – 294 с.

«Немає кращого засобу для освіження розуму, як читання класиків; варто взяти у руки книжку якогось з них, хоча на півгодини, – зараз же відчуваєш себе свіжішим, полегшеним і очищеним, піднесеним і укріпленим, – наче б освіжився купанням в чистому джерелі».
Артур Шопенгауер, німецький філософ 

«Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».
Василь Сухомлинський,
український педагог, письменник

«Книжки – це колодязь живильної роси для всього народу. А мені моя бібліотека – справді ліки на оспалий розум».
Микола Шудря,
український письменник, кінодраматург,
журналіст і перекладач 

Мотивуючі вислови, смішні й дотепні афоризми, розумні й мудрі думки про книгу, читання, читача і бібліотеку, ви знайдете в цій книжці. У додатках – всілякі цікавинки, загадки про книги, вибрані влучні вислови із соціальних мереж, анекдоти та деякі гумористичні матеріали з книжкового всесвіту. Наприклад, яка найбільша у світі друкована, найважча чи найдорожча книга, книга із найкоротшою та найдовшою назвою тощо. Видання розраховане на широку аудиторію і може бути корисним для бібліотечних працівників, науковців, викладачів, соціальних педагогів, студентів, учнів та всіх тих, хто шанобливо ставиться до Книги як найавторитетнішого джерела знань.

7.jpg 8.jpg 9.jpg

Потявина Е. В. Иммунитет / Елена Витальевна Потявина. – Киев : Пресс-Курьер Украина, 2017. – 126 с. – (Лечебные письма. Народная энциклопедия здоровья; № 24). – Иммунитет : методики укрепления, диета для иммунитета, йога, ароматерапия, природные адаптогены, способы закаливания.

Що таке наш імунітет, з яких ланок він складається? Чому імунітет знижується? Як діє імунна система під час хвороби? Чому вважається, що імунітет знаходиться в районі шлунка? На ці та інші питання ви знайдете відповіді у цій книжці.

Не перевантажуючи читача важкими термінами і поняттями, авторка пропонує шляхи вирішення проблем, пов'язаних зі зниженням імунітету, зокрема через негативний вплив таких факторів, як стресові ситуації, стан екології, неправильне харчування, шкідливі звички тощо. Авторка описує чинники, що негативно впливають на імунітет і дає цінні поради щодо профілактики хвороб і зміцнення захисних сил організму.

Вікінг, Мік. Маленька книга люке = The Little book of Lykke : секрети найщасливіших людей світу : пер. с англ. / Мік Вікінг; пер. Ірина Ємельянова.– Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. – 287,[1] с. : іл.

Автор книг Мік Вікінг – директор Інститут дослідження щастя у Копенгагені. Данія з року в рік очолює рейтинг найщасливіших країн світу. З книги можна дізнатись секрети щастя данців, почуватися впевнено та перебувати у хорошому настрої якомога частіше.

На думку автора рівень щастя неможливо виміряти – це занадто суб’єктивний стан. Але у Світовому звіті ООН із дослідження щастя вказано шість показників, які впливають на його рівень. Спілкування й добрі справи – одні із найголовніших. Він пише, що самотність часом вбиває щасливе відчуття, а спілкування в соціальних мережах – це ілюзія, в ній насправді немає близькості. «Припинення користування фейсбуком призводить до збільшення соціальної активності та задоволення суспільним життям», – наполягає автор.

Пан Вікінг доводить, що людина потребує іншу людину, внутрішнього тепла й доброти.

Гаґеруп, Клаус. Дівчинка, яка рятувала книжки : для мол. і серед. шк. віку : пер. с норв. / Клаус Гаґеруп; Мал. Ліза Айсато; пер. Наталя Іваничук. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – [56] с. : іл.

Книга норвезького письменника, актора і режисера Клауса Гаґерупа – це історія про подолання страхів (страх старіти, страх дорослішати, боязнь майбутнього) за допомогою книжок.

Головні героїні книжки – дівчинка Анна і бібліотекарка пані Монсен. Саме вона заохотила маленьку книголюбку читати ще більше, розповівши, що книжки, які давно ніхто не позичав, знищують. І Анна знайшла хитромудрий спосіб їх врятувати. А в доречний момент бібліотекарка запропонувала дівчинці книжку, яка, зрештою, справила на неї терапевтичний ефект і допомогла по-іншому подивитися на майбутнє – не з острахом, а з цікавістю.

Книга буде цікава дітям і корисна дорослим, адже у цій ніжній і поетичній оповіді, несподівано можна знайти нетипові маркетингові рішення. Як елегантно пані Монсен вивела одне із нікому не відомих видань у топ продажі, і як книголюбка Анна організувала своєрідний книжковий флешмоб.

10-1.jpg 11.jpg 12.jpg

Кови, Стивен Р. Семь навыков высокоэффективных людей = The 7 habits of highly effective people : мощные инструменты развития личности : пер. с англ. / Стивен Р. Кови; Пер. О. Кириченко. – 11-е изд, доп.– М. : Альпина Паблишер; Харьков : Фолио, 2016 .– 390,[1] с. 

Стівен Річардз Кові – американський освітянин, письменник, підприємець та мотиваційний спікер. Його книга «7 звичок надзвичайно ефективних людей» вперше вийшла друком у 1989 році і дотепер залишається бестселером: вона на верхівці усіх можливих рейтингів, в списках mustread найуспішніших людей планети, має величезну кількість перекладів та перевидань.

«Сім навичок високоефективних людей» – це книга про якості, які повинні бути у людей, що прагнуть до успіху, книга про гармонійний розвиток людини, про пошук сенсу життя і реакції на обставини. Стівен Кові вивчив величезну кількість літератури з лідерства і успіху, проаналізував життя багатьох великих людей і дійшов висновку, що основою довгострокового успіху і справжньої самореалізації будь-якої людини є вірність деяким основним принципам, вічним істинам, які доречні в будь-якій ситуації і при будь-яких обставинах.

Не менш популярною стала книга Шона Кові, сина Стівена Кові – «Сім навичок високоефективних тинейджерів» – бестселер 1998 року не втратив актуальності й дотепер.

Дорослішання, становлення особистості – важкий процес. Самотність, відчуття непотрібності змушують підлітків здійснювати дурості, мучити себе і оточуючих. Як допомогти молодим людям?

У цій книзі Шон Кові, безпосередньо звертаючись до підлітків, довірливо і просто розповідає, як поліпшити ставлення до себе і відносини з батьками, як підвищити самооцінку, як навчитися приймати важливі рішення. У книзі багато потішних малюнків, прекрасних ідей, чудових цитат і неймовірних історій із життя реальних тінейджерів усього світу. К книжці не знайшлося місця нудним міркуванням, моралізаторству та зарозумілості. Книга доступна в бібліотеці англійською мовою.

Читайте із задоволенням!
Читайте на здоров'я!

Створено: 23.05.2020
Останнє оновлення: 25.05.2020
Переглядів: 467
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.