Підсумки Інтелект-форуму

7-9 червня 2019 р. в Одеській національній науковій бібліотеці відбувся Інтелект-форум, у рамках якого пройшли XХ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині», на якій була представлена продукція видавництв з різних регіонів України, та круглий стіл для професійної спільноти за темою «Інноваційна діяльність бібліотек України: стратегії розвитку в інформаційному суспільстві».

У церемонії урочистого відкриття Інтелект-форуму взяли участь заступник Міністра культури України Ю.А. Рибачук; начальник відділу літератури, читання та бібліотечної справи Управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України С.Г. Сивокінь; заступник голови Одеської обласної ради Ю.Д. Димчогло; директор Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», заслужений діяч науки і техніки України М.І. Сенченко; голова Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів О.В. Афонін; представники місцевого самоврядування, провідних видавництв України, письменники, поети, громадські діячі, благодійники, журналісти, працівники бібліотек Одещини та гості заходу.

З вітальним словом на відкритті виставки та урочистостях з нагоди її 20-річчя  виступив заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, який вручив організаторам виставки Подяки Міністерства культури України за значний внесок у промоцію книги і читання та активну участь в організації XX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині». Генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова привітала всіх присутніх зі святом української книги та подякувала органам місцевої влади, меценатам, благодійникам за підтримку виставки-форуму впродовж двох десятиліть.

У рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» традиційно відбулася передача Одеською національною науковою бібліотекою 2558 вітчизняних видань військовим частинам та прикордонним службам Збройних Сил України.

Перед відкриттям Інтелект-форуму в бібліотеці пройшла прес-конференція для засобів масової інформації, в якій взяли участь заступник Міністра культури України Ю.А. Рибачук; генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, голова оргкомітету ХХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» І.О. Бірюкова; заступник начальника управління – начальник відділу культури, національностей та релігій Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації Я.О. Різникова; директор Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, головний редактор наукового журналу «Вісник Книжкової палати», член НСПУ та НСЖУ М.І. Сенченко; президент Української асоціації видавців  та книгорозповсюджувачів,  заслужений працівник культури України О.В. Афонін та начальник регіонального відділення у м. Одесі банку «Південний» Л.В. Жогалко, які розповіли про необхідність і мету цієї події, заплановані заходи, зустрічі і презентації.

Після урочистого відкриття розпочалася низка інформаційно-рекламних та просвітницько-творчих заходів: презентація українського освітянського видавничого центру «Оріон», яке представило для викладачів вишів, коледжів, гімназій та шкіл спектр навчальних видань, виданих у 2018-2019 роках за підтримки департаменту  освіти і науки Одеської міської ради; дискусійна студія «Сучасні політичні й соціальні виклики та національна книга» за участі президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів О.В. Афоніна; творча зустріч з директором Національної парламентської бібліотеки Грузії Г. Кекелідзе, поетом, письменником, телеведучим, та знайомство з його книгою «Гурійський щоденник», відзначеною премією Гурама Рчеулішвілі; презентація видавничо-інформаційного проекту видавництва «Мистецтво», що розкриває маловідомий період української історії та культури; книги Сергія Павленка «Гетьман Іван Мазепа та його доба»; творча зустріч з письменником-белетристом Андрієм Кокотюхою, лауреатом відзнаки «Золотий письменник України». Також пройшли зустрічі з поетами, письменниками, видавцями, автограф-сесії, презентації нових вітчизняних видань і мистецький ярмарок з майстер-класами «Писанкарство», «Соломоплетіння», «Петриківський розпис та витинання», «Лялька-мотанка».

На завершення першого дня Інтелект-форуму учасників та гостей заходу запросили до Одеського літературного музею, де пройшли урочистості з нагоди 20-річчя Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині».

8 червня відбулося урочисте відкриття Свята української книги у м. Вилкове у Міському будинку культури за участі Ю.А. Рибачука, заступника Міністра культури України; В.М. Шовкуна, першого заступника голови Вилківської міської ради;                         І.О. Бірюкової, генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки;                   О.В. Афоніна, президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів;                       Н.О. Чайчук, директора Українського клубу Одеси; Н.Д. Прибєги, головного редактора видавництва «Мистецтво».

У рамках Свята української книги було проведено благодійну акцію, спрямовану на поповнення бібліотек міста Вілкове новими виданнями (дарування книг видавництвами та з обмінного фонду ОННБ); урочисту передачу книжок військовослужбовцям Вилківської прикордонної служби «Вилкове» в рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», а також вручення почесних грамот від Міністерства культури України і від ОННБ за активну участь в організації Свята української книги та сприяння популяризації вітчизняного книговидання.

Самодіяльні ансамблі у своїй концертній програмі ознайомили учасників Свята з липованською культурою, а мешканці міста відвідали книжковий ярмарок, на якому були представлені нові вітчизняні видання видавництв-учасників виставки-форуму.

У  м. Вилкове також, пройшла творча зустріч з  письменником-белетристом Андрієм Кокотюхою і презентація його книг, а також презентації книги «Історія і культура Північної Добруджі» за участі автора – доктора історичних наук, професора В’ячеслава  Кушніра і книг видавництва «Веселка» за участі директора Олексія Бондаренка,  та книжковий ярмарок нових вітчизняних видань.

8 червня в ОННБ проходили творчі зустрічі, промоакції, автограф-сесії зокрема, презентація фотокниги «Донбас і Мирні» Фонду Ріната Ахметова, під час якої експонувалася виставка світлин в аванзалі бібліотеки; презентація нових книг директора Книжкової палати України імені Івана Федорова М.І. Сенченка «Невидимая война: психофизическое оружие» та «Невидимая война: геофизическое оружие» та ін.

9 червня пройшло урочисте підбиття підсумків ХХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» та нагородження переможців конкурсів.

            На ювілейній XX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» свій  творчий доробок презентували 73 вітчизняних видавництва, які представили близько 8 тис. назв видань, проведено 54 заходи та її відвідали понад 5000 тисяч осіб.

Завдяки виставці-форуму збагатилися документні фонди нашої книгозбірні. Книжковий репертуар бібліотеки поповнили понад 300 нових  видань, подарованих видавцями.

            Традиційно працювали журі конкурсів: «Краща книга виставки-форуму 2019» та читацьких рецензій «Замовте слово про книгу», в якому активну участь взяла читацька молодь. Переможців конкурсів відзначено преміями.

Всього за 20 років учасниками виставки-форуму були 238 українських видавництв.

7-9 червня в рамках Інтелект-форуму пройшов круглий стій «Інноваційна діяльність бібліотек України: стратегії розвитку в інформаційному суспільстві».

У роботі круглого столу взяли участь:

-   начальник відділу літератури, читання та бібліотечної справи Управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України С.Г. Сивокінь;

-   шість Національних бібліотек (у тому числі 2 іноземні: Національна парламентська бібліотека Грузії та Національна бібліотека республіки Молдова);

-   дві бібліотеки державного підпорядкування (Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка та Державна бібліотека України для юнацтва);

-   бібліотеки вищих навчальних закладів (в тому числі Наукова бібліотека імені                        М. Максимовича Київського національного університету ім. Т. Шевченка);

-   обласні універсальні наукові бібліотеки з 13 регіонів України;

-   районні бібліотеки Одеської області;

-   шкільні бібліотеки з Одеси та Одеської області.

У своїх надзвичайно цікавих виступах учасники висвітлили багатоаспектний досвід роботи бібліотек у сфері запровадження інновацій. Було розглянуто проектну діяльність бібліотек, інноваційні методи просування книги та читання, розкрити нові можливості для бібліотек у цифровому середовищі, промоцію бібліотек у соціальних мережах, деякі аспекти роботи зі створення Державного реєстру національного культурного надбання в частині книжкових пам’яток в Україні, нові принципи і підходи до краєзнавчої діяльності, питання збереження авторського права та інтелектуальної власності в роботі бібліотек тощо..

Загалом в роботі круглого столу прийняло участь понад 70 фахівців та було заслухано 19 доповідей.

01.jpg 1.jpg
1-vadim-mihajlovich-hmarskij-ta-nataliya-petrivna-marchenko.jpg 02.jpg
2-anna-ivanchenko.jpg 3-ganna-ivanivna-yefimova.jpg
5-tetyana-kirilivna-hramcova.jpg 7-uchasniki-prezentaciyi.jpg
8-1.jpg 9.jpg

 

 

Створено: 12.06.2019
Останнє оновлення: 21.06.2019
Переглядів: 495
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.