Презентація книги Віктора Михальченка. Анонс

8 червня 2019 р. о 10.00 під час роботи Інтелект-форуму в рамках XX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» у відділі краєзнавства «Одесика» ОННБ відбудеться презентація книги Віктора МИХАЛЬЧЕНКА «Порт приписки – ОДЕССА» (Одесса: ТЭС, 2018).

2port.jpg


Михальченко Віктор Олександрович – інженер-електромеханік, моряк дальнього плавання, директор музею «Християнська Одеса», дослідник-краєзнавець, фотохудожник, партнер і друг бібліотеки.
Протягом багатьох років він досліджує історію одеських храмів – і тих, які існують, і тих, які не збереглися, генеалогію церковних діячів, династій священнослужителів та одеських купців, історію знатного роду Курісів.
Морською тематикою Віктор Михальченко захопився ще в дитинстві (народився і виріс далеко від моря, на Кубані), мріяв стати моряком, збирав книги та публікації про море. 2013 року в газеті «Работник моря» автор почав публікувати цикл статей з історії судноплавства на Чорному морі та Одеського порту. Ці статті доповнені новими матеріалами, ввійшли в збірку – «Порт приписки – ОДЕССА», яка складається з двох частин. Перша – це історичний екскурс, присвячений розвитку та діяльності найбільших державних пароплавств та приватних пароплавних компаній в Одесі. У другій частині зібрані морські історії – про катастрофи, аварії, пожежі, пов’язані з судноплавством на Чорному морі. Автор розповідає також про трагічні долі легендарних пароплавів (пасажирських, грузопасажирських та військових). Герої невеликих оповідань та нарисів – одеські моряки і судновласники, талановиті інженери-винахідники, офіцери флоту, афонські монахи, сестри милосердя та морські рятувальники, яких автор повертає із забуття.
Видання прикрашають унікальні фотографії, листівки, рекламні оголошення з особистого архіву автора та приватної колекції відомого одеського колекціонера Анатолія Дроздовського.
Морська новинка зацікавить та надихне усіх, хто любить Одесу та море… Окрім фахівців з історії та справніх моряків, ця праця стане в нагоді й нашій молоді, перед якою рано чи пізно постане питання вибору свого життєвого шляху…
Під час заходу експонуватиметься книжково-ілюстративна виставка «Одеса, море, пароплави…»

Запрошення

Створено: 05.06.2019
Переглядів: 1302
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.