← Література з питань права (за січень 2021 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Манукян В. И. Эффект Квазимодо : книга для юриста, который мыслит творчески / Вячеслав Ишханович Манукян ; вступ. сл. Аркадий П. Бущенко. – Киев : Норма права, 2020. – 658 с. : ил.

Содерж.: Как избежать "дедуктивного кретинизма"?. – Правоведы, включаем свой "правый мозг"?. – Плоды лицедейства: юридическая психосоматика. – Язык мой - враг мой: юридическая феня и ее жертвы. – Зачем юристу Дон Кихот, Шекспир и Достоевский?. – Моцарт versus Квазимодо: красота как ускоритель ума. – Юрист XXI века: не логикой единой .

 

Анотація

Якщо юрист добре знає право, тільки право і нічого, крім права, він не знає і права. Ця книга свого роду збірний портрет юриста ХХI століття в літературно-правовому інтер'єрі, з попутним (obiter dicta) оригінальним критичним оглядом окремих правових концепцій, інститутів, фікцій, а також юридичного ландшафту в цілому, і особливо юридичної мови. Все це в обрамленні м'якого гумору, що переходить часом в безжалісний сарказм в дусі Свіфта. У тканину книги вплетено у формі особливих відступів неймовірна кількість фактів не тільки юридичного, а й природничо-наукового, історичного і літературного характеру. Читач дізнається багато несподіваного про право, про права та правознавців.

Пропонуються ненав'язливі аргументовані поради: як уникнути професійної деформації «дедуктивного кретинізму», зберігавши в собі людське, в нелюдських, часом, юридичних реаліях; не піддаватися «ефекту Квазімодо» і активізувати свій творчий потенціал. Книга адресується незалежним, творчо мислячим юристам, готовим вийти із зони інтелектуального комфорту. Буде корисна і широкому колу читачів, яким набридло мислити «правильно», слідуючи звичним канонам.