Шаховий турнір, присвячений Міжнародному дню шахів

foto-1.jpg

Про користь шахів можна говорити нескінченно. Сучасне життя потребує від людини гнучкого мислення, широкої ерудиції, вміння вирішувати різні проблеми. Шахи – це настільна логічна гра. А як відомо, саме під час гри формуються довільні форми поведінки, відбувається розвиток уваги, сприймання, пам’яті, мислення.

foto-3.jpg foto-2-3.jpg

20 липня 2022 року в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова,1) спільно з Громадською організацією «Одеська міська федерація шахів» у рамках партнерського проєкту «Хід конем» на базі «Клубу родинного дозвілля» був проведений шаховий турнір, присвячений Міжнародному дню шахів. У турнірі взяли участь шахісти Одеської міської федерації шахів різновікових категорій та розрядів. Головний суддя турніру – суддя другої категорії, віцепрезидент Одеської міської федерації шахів Олександр Фурер.

foto-4-1.jpg

Турнір проходив у сім турів, під час яких визначалися переможці. Боротьба була запеклою! Особливо відзначився Олександр Лясоцький, який, незважаючи на свій юний вік, боровся за призове місце, але в останніх турах поступився призовим місцем більш досвідченим гравцям.


Результати турніру після напруженої боротьби такі:
переможцем став Дмитро Криштопа, друге місце у Данила Шаповалова, а третє місце поділили між собою Микола Домаков та Максим Пивоваров.

Турнір проходив у дружній атмосфері. Під час нагородження всі учасники отримали медалі, грамоти та солодощі.

foto-5.jpg

Після закінчення турніру майстер Міжнародної федерації шахів (FIDE) Євген Димидюков прочитав лекцію про життя та спортивні досягнення одеського гросмейстера, шахового аналітика та тренера Юхима Геллера. Він розповів про перемоги Юхима Геллера у двох першостях СРСР (1955 і 1979) і понад двадцяти великих міжнародних турнірах, зокрема у Дрездені (1959), Бевервейку (1965), Кисловодську (1966), Скоп'є (1967), Вейк-ан-Зее (1969 і 1977), Москві (1975), Лас-Палмасі (1976 і 1980), Берні (1987) та інших. Протягом 30 років Геллер був претендентом на світову першість, але тільки одного разу дійшов до півфінального матчу - з Борисом Спаським у 1965. Одеський гросмейстер був також чотириразовим переможцем чемпіонатів України 1950, 1957, 1958, 1959 років. У партіях самого Геллера можна знайти чимало глибоких стратегічних маневрів, етюдних закінчень, блискучих комбінаційних атак. Юхим Петрович був справжнім художником шахів і справжнім бійцем за дошкою. 

foto-6.jpg

Євген Димидюков продемонстрував кілька етюдів гри Геллера на шаховій дошці. Після лекції відбулося  обговорення результатів турніру, юні шахісти ставили багато запитань, на які тренери давали вичерпні відповіді.

До уваги відвідувачів заходу презентувалась книжково-ілюстративна виставка «З історії шахів» про історію виникнення гри у шахи, українських та світових шахістів, джерела шахової творчості.

foto-7-1.jpg

Вітаємо усіх причетних з Міжнародним днем шахів! Бажаємо наснаги та успіхів!

Створено: 21.07.2022
Оновлено: 22.07.2022
Переглядів: 722
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.