«Про смачне – цікаво!»

image.jpg


11 липня 2022 року о 12.00 в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) до Всесвітнього дня шоколаду буде представлено книжково-ілюстративну виставку - огляд «Про смачне – цікаво!».

Всесвітній день шоколаду або World Chocolate Day відзначається щорічно 11 липня. Свято виникло у Франції в 1995 році, в Україні його почали відзначати з 2016 року.

На виставці представлено видання різних жанрів, присвячені шоколадові. Це художні твори, дитячі казки, сучасні романи та видання з історії та технології виробництва шоколаду. Ви дізнаєтесь деякі історичні факти про улюблені ласощі:

- В якому столітті шоколад потрапив до Європи?;

- Що для ацтеків служило грошовою одиницею?;

- Коли та в якій країні була виготовлена перша шоколадна плитка?;

- Де найбільше споживають шоколаду?;

- В якому шоколаді найбільший вміст какао та найменше цукру?;

- Білий шоколад – насправді шоколад чи ні?

Також дізнаєтесь, що шоколад «Любимов» в оформленні української художниці Євгенії Гапчинської - це окремий витвір мистецтва.

foto1-1.jpg foto2-1.jpg foto-3-2.jpg

Цікавий факт, що шоколад містить елементи, які сприяють відпочинку та психологічному відновленню людини.

Наукою встановлено, що темні сорти шоколаду сприяють викиду ендорфінів - так званих гормонів щастя, які впливають на центри задоволення, покращуючи настрій і підтримуючи тонус організму.

Запрошуємо всіх шанувальників шоколаду!

Створено: 08.07.2022
Переглядів: 1026
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.